Öt játszma volt a divat a szombati női meccseken

Két Extraliga és négy NB I-es mérkőzést játszottak le szombaton a női bajnokságban. Az MTK az UTE otthonában szerezte meg első győzelmét, és a Haladás is szorongatta a vendég Békéscsabát. A TFSE Budaörsön vesztette el a veretlenségét, a MÁV Előre viszont a DVTK-t is legyőzte. A Gödöllő és a Palota meccsén is az ötödik szett döntött utóbbiak javára, csak a Balatonfüred győzte le három szettben az Eötvöst.

Női Extraliga:
UTE – MTK 2:3 (21, –23, –20, 13, –9)
Legtöbb pont: Sanchez 24, ill. Kiss G. 16.
Kántor Sándor: – Már a második szettben megvertük magunkat, amikor nagy előnyből hagytuk, hogy fordítson az MTK. Sajnos igaza van a szurkolóknak, ez k…a gyenge volt.
Tóth Gábor: – Az első játszmában túl sok volt a ki nem kényszerített hiba, viszont jól tudtunk alkalmazkodni a csarnokhoz, és amikor fejben is stabilak voltunk, akkor jobbak voltunk az UTE-nél. Borzasztóan örülök a győzelemnek, meg kell becsülni ezeket a sikereket, remélem lesz több is.

Második mérkőzését játszotta le az UTE a vadonatúj Szilágyi utcai csarnokában. Az első meccsen még sikerült kiharcolni a veretlenséget az ötödik szettben, a Jászberény ellen, ám az eddig pont nélküli, sőt szettet sem nyerő MTK ezúttal jobbnak bizonyult. Pedig a liláknak a második és a harmadik szettben is lett volna lehetőségük a győzelem kiharcolására, azonban az Extraliga egyetlen, kizárólag magyar játékosokkal felálló lelkes fiatal csapata mindkétszer megtréfálta őket, a döntő játszmában pedig gyakorlatilag már csak ők voltak a pályán.

Hungast-Haladás Szombathely – Békéscsabai RSE 0:3 (–13, –24, –22)
Legtöbb pont: Miranda 12, ill. Klaric 13
Leiszt Máté: – Nem érheti szó ma a ház elejét, hiszen nagyon jól küzdöttek a lányok, ebben a szokatlanabb felállásunkban is szépen dolgoztak. Gratulálok a Békéscsabának. És különösen gratulálok Csóka Lilinek, aki nagyon szépen megoldotta a feladatát.
Vasja Samec Lipicer: – Mindenekelőtt gratulálok a szombathelyieknek, komoly küzdelemre kényszerítettek bennünket egy remek atmoszférájú mérkőzésen. Külön öröm, hogy a fiatalok, Bodovics Hanna és Sebestyén Flóra jól éltek a játéklehetőséggel.

Nagy érvágás érte a Haladást: az első számú feladója, Cicic Marija karja ujjtörés miatt gipszben van, a még nem egészen 19 éves Csóka Lili kapta meg az irányítói szerepkört. A hazai közönség előtt először mutatkozott be a zöld-fehéreknél az új kubai center, Daymara Lescay. Egy szép sánccal ő szerezte a mérkőzés első pontját. Aztán úgy tűnt, elhúznak a nemzetközi sorozatra is készülő vendégek, de elsősorban Miranda lendületes támadásaival sikerült felzárkózni. Ezután azonban a békéscsabaiak lazán, könnyedén léptek el, folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között (13:25).
Nagyszerűen kezdte a második játszmát a Haladás, 6:3-nál időkérésre késztette a békéscsabai szakvezetést. De ez sem hozott változást, egy-két ponttal továbbra is a szombathelyiek jártak előrébb, mert nagyon fegyelmezetten, taktikusan játszottak. Ültek a nyitások, bejöttek az ejtések, a támadások. A szett közepén, 13:14-nél vezettek először a csabaiak, akiknél a kezdőben kapott lehetőséget a Szombathelyen nevelkedett center, Bodovics Hanna. De nem hagyták magukat a hazaiak, megint lépéselőnybe kerültek. 20:18-nál érkeztek a finisbe, és 22:21-nél is vezettek még. Aztán fordítottak és két szettlabdájuk is volt a vendégeknek, de innen is volt erejük egyenlíteni, ám végül elment a játszma (24:26).
De ugyanolyan nagyszerű hozzáállással folytatta a Haladás. Néhány pont erejéig fel tudott pörögni a Békéscsaba, de egy időkérés után kapaszkodtak, küzdöttek tovább a vasiak – és közelítettek, 21:21-nél pedig egyenlítettek is. Azonban az utolsó három pont már a nemzetközi sorozatra is készülő csabaiaké lett (22:25).
(vaol.hu)

Női NB I:
MÁV Előre-Bericap – DVTK-Fux 3:2 (–15, 23, 19, –17, 12)
Legtöbb pont: Sziládi 18, ill. Topor, Donaghy 22-22
Fésüs Irén: – Dávid és Góliát küzdelmére emlékeztetett a meccs, mert a miskolciaknak nagyon magas játékosaik vannak, amivel eleinte nem tudtunk mit kezdeni. Nagy mélységekből sikerült visszajönnünk azzal, hogy a második szettől feljavult a nyitásunk és a fogadásunk. Nagyon nehéz meccs volt, de hősiesen küzdött a csapat, úgyhogy mindenki előtt le a kalappal, de külön ki kell emelnem a feladó, Berkó Lili és a liberó Kovács Evelin teljesítményét.
Toma Sándor: – Jól kezdett a csapat, és magabiztosan hozta az első szettet. A másodikban is vezettünk egy darabig, de aztán ellenfelünk nyitásai feljavultak, amiből kifolyólag mi kicsit elbizonytalanodtunk, és támadásban nem tudtunk úgy építkezni, mint addig. A hazaiak lendülete kitartott a harmadig szettig, de annak nagyon örültem, hogy fel tudtunk állni, és egységet mutatva kiegyenlítettünk. A mindent eldöntő játszmában kicsit bosszantó módon veszítettünk, azt kell mondjam, a szerencsésebb csapat nyert. Tovább kell dolgoznunk, hogy majd hazai pályán pontelőnnyel tudjunk visszavágni a MÁV Előrének.

Szent Benedek – DSZC-Eötvös DSE 3:0 (15, 17, 20)
Legtöbb pont: M. Szkorics 14, ill. Fehér 8
Andrea Milodanovics: – Egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy melyik csapaté lesz a három pont. Az eredeti kezdőcsapatból nálunk csak Marija Szkorics játszott, de így is sikerült megszereznünk a győzelmet. Ettől függetlenül gratulálok a Debrecennek is, szinte hibátlan volt a nyitásfogadásuk, de így is sikerült itthon tartanunk a három pontot.
Szombathy András: – Nagyon megilletődve kezdtünk, aztán sikerült a szetteken belüli eredményeken egy kicsit kozmetikázni.

Gödöllői RC – Palota 2:3 (–24, 22, 23, –21, –6)
Legtöbb pont: Körtvélyessy 16, ill. Kriegel 19
Szabados István:Ismét nagyon közel voltunk a győzelemhez, de ezúttal sem sikerült végig úgy koncentrálnunk, ami ahhoz kell, hogy megnyerjünk egy NB I-es mérkőzést. A keddi MTK elleni találkozó bebizonyította, hogy a lelekesedés akár egy extraligás csapat ellen is kompenzálhatja a fizikai, vagy technikai fölényt. Ezen az úton megyünk tovább, es dolgozunk a lányokkal azon, hogy három szetten keresztül is tudjunk hatékonyan röplabdázni.
Valasik Marietta:Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés hiszen a továbblépés szempontjából itt egyik csapatnak sem mindegy milyen szájízzel lép tovább a következő fordulóra. Sajnos ennek köszönhetően sokat hibáztunk a röplabda minden elemében! Viszont az ötödik szettben összeszedetten tudtunk játszani kevés hibával ennek köszönhetően hoztuk is a szettet és így a meccset is!

Budaörs – TFSE 3:2 (19, –23, 23, –21, 12)
Legtöbb pont: Pisák 21, ill. Araujo 28
Fekete Krisztina (BDSE):Számítottunk arra hogy küzdelmes mérkőzés lesz, hiszen két hasonló játékerőt képviselő csapat volt a pályán. Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, hullamvölgyeinkben sok hibát vétettünk, de sok szép megmozdulásunk is volt. A szívünk vitt előre a győzelemig.