Női NB I: Lépéselőnybe került a Balatonfüred

Egy mérkőzést játszottak le vasárnap a női NB I-ben, igaz, az komoly jelentőséggel bírt. A felsőházba jutásért küzdő három csapat közül a Gödöllő és a Balatonfüred csapott össze a Tungsram csarnokban. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, s a második játszma végjátékáig vezettek is, ám akkor fordult a kocka, s végül 3:1-re a vendégek nyertek.

Női NB I:

Gödöllő – Balatonfüred 1:3 (17, –23, –16, –22)

Tungsram-csarnok, 100 néző. V: Barabás, Farkas L.

GÖDÖLLŐ: Tettamanti 10, Nagy K. 9, Ludmán 7, Hackl 14, Dégi 10, Bálintné Széles 12. Csere: Kovács A. (liberó), Körtvélyessy 2, Mészöly. Vezetőedző: Grózer György.

SZBBRA: Jezerniczki 5, Yslany Kelly 3, Sours 11, Vasvári E. 9, M. Szkorics 17, N. Szkorics 8. Csere: Fáth (liberó), Dordzsceren. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:7, 21:10. II. játszma: 8:6, 16:15, 20:21. III. játszma: 4:8, 13:16, 15:21. IV. játszma: 8:7, 10:16, 14:21.

Grózer György: – A csapat teljesítménye sajnos elmaradt az elvárttól, de küzdeni tudásban száztíz százalékot produkáltak.

Andrea Milodanovics: – Nagyon készültünk erre a találkozóra, mert tudtuk, hogy győznünk kell ahhoz, hogy bejussunk a legjobb négy közé. Sajnos szokás szerint kishitűen kezdtünk, és el is vesztettük az első játszmát, de aztán magára talált a csapat és megfordítottuk a mérkőzést.

A balatonfürediek a sikerrel három pont előnybe kerültek a harmadik rivális, a Budaörs előtt, míg a Gödöllő egy pont hátrányban van a másik Pest megyei csapat mögött. A következő fordulóban a Budaörs látogat majd Balatonfüredre. Ha győzni tudnak idegenben, akkor várhatóan a gödöllőiek maradnak az alsó házban (nekik a Palota és a DVTK ellen van még mérkőzésük, a BDSE a Palotával, a Balatonfüred a TFSE-vel játszik még), vereségük esetén viszont várhatóan ők maradnak le a felsőházról.