Női NB I: a Jászberény nyerte a rangadót

Két mérkőzést játszottak le pénteken a női Extraliga kvalifikációs bajnokságában. A két éllovas csatáján a házigazda Jászberény győzött az MTK ellen 3:1-re, míg a Budaörs először győzte le a Balatonfüredet.

Női Extraliga-kvalifikáció:

Jászberény – MTK Budapest 3:1 (–22, 22, 22, 23)

Jászberény, 300 néző. V: Jámbor, Csizmarik.

Jászberény: Petrenkó 3, Jakovcsuk 21, Devaney 12, Bulajics 1, Szavovics 13, Pintér 19. Csere: Lékó (liberó), Cveticsanyin, Faragó 1, Riczkó 4. Vezetőedző: Deme Gábor.

MTK: Godó 17, Kis R. 12, Vezsenyi 12, Takács D. 14, Borsos 5, Kotormán 3. Csere: Nagy F. (liberó), Kiss G. 1, Lesi. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 8:16, 16:21. II. játszma: 8:7, 16:15, 21:20. III. játszma: 6:8, 14:16, 21:20. IV. játszma: 8:2, 16:13, 21:18.

Deme Gábor: – Egy nagyon-nagyon jól játszó MTK ellen játszottunk, ugyanakkor sajnos mi egy szettnyi nyitást rontottunk, ami szorossá tette a mérkőzést. Vasárnap át kell nyitnunk az ellenfél térfelére.

Tóth Gábor: – Az én csapatom tulajdonképpen U21-es gárda, így még nehezen játszunk idegenben. Elképesztően kemény labdamenetek voltak végig, az utolsó pillanatig nagyon éles meccs volt. Nekünk ez is egy kis siker. Nem vagyok azonban boldog, hiszen nem tudtunk pontot szerezni – ami pedig bőven benne volt a játékban. A Jászberény győzelme teljesen jogos volt, így ezúton is gratulálok neki!

(Fotó: jbrk.hu)

Budaörs – Szent Benedek-Balatonfüred 3:2 (–19, 14, 18, –22, 10)

Budaörs, 50 néző. V: Horváth M., Árpás.

BDSE: Pisák 15, Radomszki 18, Kilyénfalvi 12, Juraszik 5, Bleicher N. 15, Ostorházi 2. Csere: Maurer (liberó), Szabó K., Molnár A. 5. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

BALATONFÜRED: Kohajda 1, Sours 10, Vasvári E. 4, M. Szkorics 13, N. Szkorics 16, Jezerniczky 17. Csere: Fáth (liberó), Dordzsceren, Zen 1. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 7:8, 10:16, 13:21. II. játszma: 8:1, 16:6, 21:10. III. játszma: 4:8, 15:16, 21:17. IV. játszma: 8:4, 15:16, 16:21. V. játszma: 5:1, 10:9, 12:10.

Március 30., szombat
18:00 UTE – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Fatum Nyíregyháza (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés)