Női NB I: a Jászberény fordul az élen az Extraligáért

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Két-két mérkőzést játszottak le vasárnap a női Extraliga-kvalifikációs bajnokságban és a női NB I-ben. Az éllovas Jászberény Balatonfüreden nyert, míg az MTK a Haladást győzte le 3:0-ra, s ezzel meg is előzte riválisát. Az NB I-ben a TFSE is három szettben győzött az ezúttal a juniorokkal kiálló Gödöllő ellen, a Palota–DVTK csata viszont csak az ötödik szettben dőlt el a vendégek javára.

Női Extraliga-kvalifikáció:

Szent Benedek-Balatonfüred – Jászberény 0:3 (–18, –12, –9)

Balatonfüred, 50 néző. V: Szarka, Gyulai.

BALATONFÜRED: Kohajda, Sours 1, Vasvári E. 9, M. Szkorics 3, N. Szkorics 7, Jezerniczky 5. Csere: Fáth (liberó), Dordzsceren, Vasvári Zs. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

JÁSZBERÉNY: Petrenkó 3, Cveticsanyin 4, Devaney 10, Bulajics 5, Szavovics 11, Pintér 12. Csere: Lékó (liberó), Riczkó 1, Maliseva 1, Blázsovics 7, Faragó 1. Vezetőedző: Deme Gábor.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 6:8, 10:16, 15:21. II. játszma: 4:8, 7:16, 9:21. III. játszma: 3:8, 4:16, 7:21.

Andrea Milodanovics: – Nagyon nehéz egy olyan Jászberény ellen játszani, amely tele van külföldiekkel, a brazil feladónk viszont sérülés miatt nem léphetett pályára – második számú irányítónk viszont nincs. Amit tudtunk, kihoztunk ebből a mérkőzésből. A kitűzött célt teljesítettük, örülök, hogy egy ilyen Jászberénnyel játszhattunk. Gratulálok a Jászberénynek, szépen és sportszerűen játszott ellenünk!

Deme Gábor: – Ma jól nyitottunk és ez meglátszott a csapaton. Egy nagyon jól mezőnyöző csapat volt az ellenfelünk, s az első játszmában még bravúrokat is bemutattak a játékosai. A folytatásban is próbálkoztak, de ütőerőben jobbak voltunk. Az első négytől elszenvedett vereségek után most éreztem először, hogy felszabadultan játszottunk. Mindenkivel elégedett vagyok. A jövő heti, szintén Balatonfüred elleni meccset is komolyan kell vennünk.

(Fotó: jbrk.hu)

MTK Budapest – Hungast Haladás 3:0 (17, 21, 14)

Szamos utca, 150 néző. V: Barabás, Adler.

MTK: Kotormán, Godó 16, Kis R. 8, Vezsenyi 12, Takács D. 12, Borsos 8. Csere: Nagy F. (liberó), Lesi, Kiss G. 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.

HALADÁS: Huff 6, Kinser 6, Cicic 2, Miranda 9, Wallner 9, Takács B. 7. Csere: Lojen (liberó), Bokor, Kolada, Kalman, Dobó. Vezetőedző: Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 16:11, 21:15. II. játszma: 8:6, 16:14, 21:16. III. játszma: 8:5, 16:8, 21:12.

Női NB I:

TFSE – Gödöllő 3:0 (23, 20, 18)

Győri út, 100 néző. V: Farkas L., Nagy L.

TFSE: Németh J. 6, Araujo 12, Czakó 2, Horváth Z. 10, Poór 8, Villám Cs. 9. Csere: Boller, Dobrovits (liberók), Szabó Á. 1, Oláh 2, Veres, Rácz 1. Vezetőedző: Molnár István.

GÖDÖLLŐ: Tóth Bagi 1, Körtvélyessy 4, Tettamanti 3, Halla G. 8, Ratkai 3, Király A. 7. Csere: Kovács A., Rausch (liberók), Barta, Albert 1, Bajnóczi. Vezetőedző: Szabados István.

Molnár István: – Nehéz szülés volt, de gratulálok a lányoknak a győzelemhez. Ha voltak is hullámvölgyeink, azokon sikerült hamar túllendülni. Összeszedetten és fegyelmezetten játszottunk, és ez az utóbbi mérkőzéseken meghozta az eredményét.

Szabados István: – Lehet, hogy az eredmény nem ezt tükrözi, de nekünk ez egy nagyon hasznos mérkőzés volt, mert a jövő szombati junior elődöntőre készülő összes játékosomnak tudtam játéklehetőséget adni.

Palota – DVTK Fux 2:3 (12, –22, –23, 22, –10)

Sződliget utca, 50 néző. V: Árpás, Suba.

PALOTA: Mészáros Zs. 6, Antal 19, Király D. 7, Rácz 10, Mester 19, Misinszki 10. Csere: Magyar (liberó), Halla P. 1, Széles-Neizer, Benedek 1. Vezetőedző: Valasik Marietta.

DVTK: Kundrák 19, Sitkey 9, Sitku 2, Kovács E. 18, Szajkó 9, Bertók 1. Csere: Nagy Zs., Dömsödi (liberók), Egri 1, Kiss E. 12. Vezetőedző: Toma Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:6, 21:10. II. játszma: 6:8, 11:16, 14:21. III. játszma: 7:8, 13:16, 19:21. IV. játszma: 7:8, 16:14, 21:18. V. játszma: 1:5, 8:10, 9:12.

Toma Sándor: – Közel kétórás mérkőzésen tudtunk győzni egy nagyon harcias és mindent egy lapra feltévő Palota ellen, aminek nagyon örülök. Az első szettben a körülmények nehezítették a játékunkat, erős szembefényben nyitottunk, és kiszámíthatóbbak voltak a támadásaink is. A második és harmadik játszmában feljavultunk nyitásban, és blokkokban is hozzá tudtunk tenni a játékhoz. A negyedikben szettben fej fej mellett haladtak a csapatok, a végjátékban azonban szerencsésebb volt a házigazda. A döntő szettben 7:1-el kezdtünk, utána beragadtunk kicsit, de a végjátékban helyén volt a csapat szíve és a magunk javára döntöttük el a két pont sorsát.