Női junior MEVZA: egy-egy győzelem és vereség a nyitó napon

Két mérkőzést játszott le leány junior válogatottunk a Dunaújvárosban zajló MEVZA-torna nyitó napján. A három szettig tartó mérkőzéseken Horváth András csapata előbb 2:1-re legyőzte Ausztriát (2:0-s vezetés után a harmadikat 23:21-ről bukták el a lányok), majd Horvátországtól 3:0-s vereséget szenvedett, de két szoros szettet is sikerült játszani ellenük (mindkétszer 22:22 volt az állás), ami mindenképpen előrelépés a tavalyi és a tavalyelőtti MEVZA-tornán velük lejátszott meccsekhez képest.

Magyarország – Ausztria 2:1 (21, 22, –23)
Magyarország:
Berkó 1, Sziládi 10, Orosz 5, Kiss A. 12, Szabó L. 5, Szűcs G. 6. Csere: Rády, Szerencsés (liberók), Boros, Kis D. 1, Csóri 1, Takács V. 2, Szatmári 1.
Horváth András: – A hozzáállással nagyon meg vagyok elégedve, a védekezésünkön kell még pontosítani, illetve a kivédekezett labdák megjátszásán, illetve az azokból történő visszatámadásokon.

Magyarország – Horvátország 0:3 (–15, –22, –22)
Sziládi 11, Orosz 7, Kiss A. 4, Szabó L. 12, Szűcs G. 4, Berkó. Csere: Rády, Szerencsés (liberók), Boros, Molnár Zs., Csóri, Takács V. 1, Kis D.
Horváth András: – A horvátok rendkívül agresszívan nyitottak, amiből nem tudtunk hatékonyan támadni. Rutint kell még szereznie a csapatnak, hogy befejezzék a végjátékokat. A második és a harmadik játszmával elégedett vagyok.