Női Extraliga: újra nyert és ezzel fordított a Békéscsaba

A női Extraliga elődöntőjének harmadik mérkőzésén nem ismert könyörületet a Békéscsaba, amely az első két szettben összesen 24 pontot engedélyezett a kaposváriaknak. Csak a harmadik szett volt szoros, de végül 25:23-ra azt is a BRSE nyerte, s megfordította a párharcot, jövő kedden pedig Kaposváron akár pontot is tehet a végére. Az 5-8. helyért az UTE és a DVTK, illetve az MTK és a Szent Benedek között már nem lesz újabb mérkőzés, mert a lilák és a fürediek is megszerezték harmadik sikerüket. A két győztes az 5-6., a két vesztes pedig a kiesés elkerüléséért, a 7. helyért küzdenek. Az alsóházban a sereghajtó Pécs csak egy szettet tudott rabolni az Eötvös DSE-től.

Női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés:
Swietelsky-BRSE – 1. MCM Diamant Kaposvár 3:0 (15, 9, 23)
Békéscsaba. V: Bátkai-Katona, Szabó P.
BRSE: Vander Weide 12, Pekárik 5, Drpa 15, Konsztantinu 17, Zólyomi 8, Koseková 1. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári, Cicic. Vezetőedző: Tóth Gábor.
DIAMANT: Király-Tálas 2, Matics, Bodovics 2, Helics 7, Kliszura 12, Kump 5. Csere: Szpin (liberó), Szűcs K. 5, Szedmák 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Tóth Gábor:
– Kulcsfontosságú győzelmet arattunk, kihasználtuk a hazai pálya előnyét. Nagyon taktikusan és fegyelmezetten játszottunk végig védekezésben és támadásban is. Mindenki átérezte ennek a találkozónak a súlyát, szívünket-lelkünket beleadtuk, gratulálok a csapatnak!
Szasa Nedeljkovics: – Az előző mérkőzés után a csabaiaknak sikerült jobban felfrissítenie csapatát. Egyik ellenfél ellen sem könnyű kétszettes hátrányból felállni. Szerdán sikerült, mai nap sajnos ez nem jött össze. Mentálisan jobban fel kell készülnünk a keddi mérkőzésre. Fontos, hogy az előző mérkőzés harmadik, negyedik, ötödik és a mai utolsó játszmát szívjuk magunkba, és akkor hazai pályán sikerülhet az egyenlítés.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Békéscsaba javára.

Női Extraliga 5-8. helyért, 3. mérkőzés:
Újpesti TE – Diósgyőri VTK 3:0 (16, 13, 17)
Szilágyi utca. V: Halász E., Szarka.
UTE: Szabó L. 13, Bezsandolszka 6, Petőváry 14, Kojdová 11, Carabali 8, Bagyinka 4. Csere: Karabaseva (liberó), Villám Cs. 3, Boros 1, Németh H., Manninger 4. Vezetőedző: Horváth András.
DVTK: Kundrák 3, Szajkó 1, Kontura 2, Horton 12, Kiss E. 4, Beddingfield 6. Csere: Dömsödi (liberó), Egri 3, Mészáros Zs., Tóth R., Sitku. Vezetőedző: Toma Sándor.
Horváth András:
– Örülök, hogy sikerült a terv szerint végig uralnunk a mérkőzést. Sokkal határozottabban és agresszívabban röplabdáztunk, mint pár nappal ezelőtt és ez által több fiatal játékosnak tudtunk lehetőséget adni, akik éltek a lehetőséggel és megmutatták mit tudnak. Most már a végjátékban vagyunk és az utolsó mérkőzésekre kell fókuszálunk. Várjuk, hogy ki lesz az ellenfelünk. Sok sikert kívánunk a DVTK csapatának a továbbiakban!
Toma Sándor:
– Az előző mérkőzés sokat kivett a lányokból, csapat szinten nem tudtuk megismételni a legutóbbi teljesítményünket. Sok hibával játszottunk és elfáradtunk. Gratulálok az Újpestnek és készülünk az MTK ellen.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 az Újpest javára.

MTK Budapest – Szent Benedek RA 0:3 (–22, –15, –18)
Budaörs. V: Kiss Z., Selega.
MTK: Durst 1, Szerencsés-Miklai 11, Papp 8, Vezsenyi 16, Godó 6, Kilyénfalvi 3. Csere: Szalai (liberó), Lesi, Berkó L., Dani. Vezetőedző: Leiszt Máté.
SZBRA: Herbin-Baker 7, Szevarika 15, Szerényi 4, Váldez 14, M. Szkorics 7, Vacsi 10. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Araczki. Vezetőedző: Kormos Mihály.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szent Benedek javára.
Leiszt Máté:
– Sajnáljuk, hogy nem úgy alakult ez a párharc, ahogy elterveztük. Gratulálok a Balatonfürednek! Nekünk innentől kezdve az a dolgunk, hogy az alapszakasz során mutatott játékunkhoz visszatérjünk.
Kormos Mihály: – Nagyon szépen felkészültünk, az elmúlt 6 hétben nagyon sokat edzettünk. Nagyon sok olyan szituációt gyakoroltunk, amiről tudtuk, hogy az MTK ellen alkalmaznunk kell majd. Hetek óta erre a párharcra készültünk. Ült is minden amit gyakoroltunk, nagyon sokat javultunk nyitásban és fogadásban védekezésben, kiemelt labdák támadásában. Büszkék vagyunk arra, hogy az ötödik helyért játszhatunk. Egy nagyon jó csapat ellen sikerült kiharcolnunk a továbbjutást.

Női NB I alsóház:
PTE-PEAC – DSZC Eötvös DSE Derecske 1:3 (25, –16, –15, –16)
Pécs. V: Varga A., Árpás.
PTE-PEAC: Petőfi 8, Pokó 2, Merkler 11, Újhelyi 2, Sántosi-Tóth 2, Duduka 17. Csere: Szerencsés, Székely (liberó), Marton 2, Németh T., Szabó P., Magyar, Tóth T. Vezetőedző: Horváth Alexandra.
EÖTVÖS: Vaida 25, Fehér A. 14, Takács D. O. 1, Máté 9, Young 11, Tóth K. 6. Csere: Fehérvári (liberó), Béni. Vezetőedző: Szombathy András.
Szombathy András: – Az előzőeknél egy sokkal összeszedettebb, összeszokottabb Pécs fogadott bennünket. A szoros első játszmát meg is nyerték ellenünk, de azután sikerült kevesebb hibával játszanunk és megfordítanunk az eredményt. Mindkét csapatnak gratulálok!

A VASÁRNAPI PROGRAM:
17:30 Dunaújváros – DEAC (férfi Extraliga kvalifikáció); Tv: Sportstream.hu
18:00 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
19:00 Kecskemét – Kistext (férfi Extraliga kvalifikáció)