Női elődöntő: továbbra sem megy a BRSE-nek a Nyíregyháza ellen

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Bár a játszmák elején rendre a vendégcsapat jutott előnybe, a Nyíregyháza végül mindhárom alkalommal meg tudta fordítani a játszmát és 3:0-ra nyerte a női elődöntő első találkozóját. A legszorosabb a második játszma volt, amelyet végül csak 31:29-re nyertek meg a hazaiak.

FATUM-NYÍREGYHÁZA-SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA 3:0 (17, 29, 18)

Nyíregyháza, 1200 néző, V: Adler, Jámbor.

NYÍREGYHÁZA: Matics 7, Kalicsanyin 15, Varga E. 17, Brisebois 11, White 6, G. Francesco. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László.

BÉKÉSCSABA: Medics 11, Perovics 12, Mlinar 3, Bodnár 2, Tálas 3, Bokan 9. Csere: Molcsányi (liberó), Ivanovics 8, Bodovics, Szpin. Vezetőedző: Bogdan Paul.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:3, 4:8, 5:10, 9:12, 17:12, 22:16. II. játszma: 0:2, 4:3, 6:9, 9:12, 13:12, 15:13, 15:17, 17:21, 26:27. III. játszma: 1:2, 4:8, 12:10, 18:12, 20:16, 23:16.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1–0 a Fatum-Nyíregyháza javára.

A vendégek kezdtek jobban, és 5:10-nél komoly előnnyel vezettek. Innen kapaszkodott vissza a Nyíregyháza, főleg a jó blokkoknak köszönhetően. 16:12-nél már a Fatum állt jobban, és végül nyerte is a játékrészt a hazai csapat.

A második szett rengeteg izgalmat tartogatott. Három pontos hátrányból fordított a Fatum a játszma derekán, de 17-21-nél úgy tűnt mégis a Békéscsaba örülhet a végén. A Nyíregyháza nem adta fel, 23-23-nál utolérte ellenfelét, majd az ötödik játszmalabdát értékesítve nyerte a szettet, és 2:0-ra vezetett!

A harmadik felvonás már hazai örömjátékot hozott. Szanja Kalicsanyint és Varga Elizabetet az egész meccsen nem tudták megállítani a vendégek, és a záró szettben is remekül játszottak.

Hollósy László: – Nagyon örülök, hogy a csapat és a közönség egymásra talált. Sokat segítenek a fanatikusok, ezúton kérném is őket, hogy ha tehetik, minden találkozón buzdítsanak minket. Ez a győzelem egy fontos lépés volt a döntő felé, de nagyon messze még a vége. Biztos vagyok benne, hogy a Békéscsaba nem fogja ezüsttálcán átadni nekünk a fináléba kerülést. Csak akkor lehetünk sikeresek ellenük, ha végig koncentrálunk minden összecsapáson.

Bogdan Paul: – Újra, és újra előjön az, hogy annyi a hibánk egy-egy mérkőzésen, ami már nem fér bele. Ezen az összecsapáson a második szettben éreztem azt, hogy voltak jó momentumaink, ott jól játszottunk, de a szett végén nem koncentráltunk eléggé. A békéscsabai meccs egy új fejezet lesz, amelyen mindenképpen győznünk kell, hogy megmaradjon a reális esélyünk a döntőbe kerülésre.