A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra kikapott a horvát csapattól az Arany Európa Liga csoportkörének utolsó fordulójában, Prágában.

Horvátország – Magyarország 3:0 (21, 16, 23)
Prága. V: Marschner (cseh), Miklosic (szlovén)
HORVÁTORSZÁG: Milos 11, Butigan 8, Fabris 15, Ikic 14, Dumancic 7, Peric 3. Csere: Bozicevic (liberó), Mlinar, Samadan. Szövetségi kapitány: Daniele Santarelli
MAGYARORSZÁG: Szűcs K. 8, Pekárik 9, Vezsenyi 5, Kiss G. 4, Gyimes 4, Bagyinka. Csere: Tóth F. (liberó), Török 9, Bleicher 3, Papp 4. Szövetségi kapitány: Jakub Gluszak
Jakub Gluszak:
– Gratulálok a horvátoknak a második tornán nyújtott teljesítményükhöz, így a mai mérkőzéshez is. Voltak lehetőségeink, hogy ennél több játszmát nyerjünk ebben a három napban, de a végjátékokban nem tudtuk megtartani az előnyünket. Ezen kell az Európa-bajnokságig dolgozni, hogy a szettek végén is meglegyen a kellő önbizalmunk.

A tíznapos prágai utazás utolsó napján az az Eb-ellenfél horvát válogatott várt a mieinkre, akiket az első, múlt pénteki játéknapon le tudtunk győzni. Jól kezdtünk, a játszma első harmada szorosan alakult, de a horvátok 10:9-es magyar vezetés után a Dinamo Kazanyban légióskodó Samanta Fabris, valamint a Coneglianóval Bajnokok Ligája-győztes Bozana Butigan pontjaival fordítani tudtak, mert a mieink nyitásfogadása alaposan visszaesett a kezdeti jó szintről (11:15). Vezsenyi Adrienn támadásával kétpontosra csökkentettük a hátrányt, majd egy fantasztikus labdamenet végén – Szűcs nagy mentése után – Gyimes Zsófia volt eredményes. Kiss Gréta „köszönt be”, majd Vezsenyi szervált ászt, Kiss újabb pontjával pedig fordítottunk (17:16). Hullámzó volt a meccs, ismét átvették a vezetést a horvátok, és bár a végjáték előtt magyar előnyt mutatott az eredményjelző (21:20), ezt követően csak a rivális volt eredményes.

A második szettet nagyon rosszul kezdtük, így 1:5-nél Gluszak hármat cserélt: Bleicher Réka, Török Kata és Papp Orsolya váltotta Kisst, Gyimest és Bagyinka Fannit. Lendületben maradtak a horvátok, akik tizenegy pontosra növelték előnyüket. Vezsenyi ásza fújt riadót a magyar sorok között, öt pontra zárkóztunk (9:14), de ennél közelebb nem tudtunk zárkózni. A pontosabban, kevesebb hibával röplabdázó horvátok 53 perc után megduplázták előnyüket.

A harmadik etap megint szoros küzdelmet hozott, 7:7 után Gluszak mégis cserére szánta el magát, és Kiss Grétát küldte be átlónak. 11:10-es magyar előny után Papp kétszer is eredményes volt, a hárompontos előnyünk azonban gyorsan elfogyott. Nem adtuk fel, tartottuk a lépést a riválissal, többször vezettünk is, de a horvátok egy challenge-dzsel megszerzett pont után előnnyel kezdhették a végjátékot (19:20). Vékony előnyüket a végéig megőrizték, és bár egy mérkőzéslabdát még hárítottunk, Matea Ikic lezárta a találkozót.

A megfiatalított magyar csapat így is minden dicséretet megérdemel, ugyanis több, teljes keretével felálló riválisát is megszorongatta, ráadásul kétszer nyerni is tudott, így emelt fővel jöhet haza a cseh fővárosból. Az együttes július 4-én kezdi meg közvetlen Európa-bajnoki felkészülését.