Nem sikerült a továbbjutás Anapában

Archív, Strandröplabda 2022 előttről

Mint már beszámoltunk róla a csoport mérkőzések első napján egy-egy vereséget szenvedtek párosaink az oroszországi Anapában zajló U20-as strandröplabda Európa-bajnokságon.

A második napon a fiúk a francia Nicola/Patre ellen játszottak, akik a nap folyamán a négy közé verekedték magukat, imponáló játékkal. Végül a második helyen fejezték be az Eb-t. A szettek elején tudtuk tartani a lépést, de a szett közepére kijött a franciak pontosabb és erőteljesebb játéka 0-2 (-13,-15).

Közben a másik meccsen a svájciak 2-1 arányban verték az angol párost, így eldőlt, hogy az angolok ellen ki-ki meccset játszunk majd délután a továbbjutásért. Jól kezdtük a találkozót 10:3-ra is vezettünk. Sajnos nem tudtuk az előnyünket megtartani, így egy szoros csatában magunkra húzva nyertük meg az első szettet (25-23). A másodikban az angolok egyre tetszetősebben és pontosan játszottak. A srácok pedig több hibát is vétettek. Az első szett megnyerése után egy sima szett lett a vége (11-21). A harmadik szettre már nem tudtunk se agresszív, se taktikai szervákkal kifogni a Bello-testvéreken, akik pontos alapjátékuknak köszönhetően nyerték a harmadik szettet (10-15).

Nem sikerült a továbbjutás a csoportból. Játszottunk két szoros mérkőzést, amelyen sok tapasztalatot szereztünk. Látszott miben kell fejlődni a jövőben. A fiúk ezt már meg is kezdhetik a jövőhéten, mert maradnak a helyszínen a felnőtt 1 csillagos World Tour következő állomásán, ahol egy tapasztalt Kazak páros ellen fognak selejtezni.

A lányok második csoportellenfele a finn Vuorinen/Prihkti páros volt. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Végig vezetve, jó támadó játékkal és nyitásokkal operáltunk, aminek köszönhetően az első szettet nyertük is (21-17). Igaz finnek 7 nyitást rontottak könnyű pontokat adva számunkra. Sajnos a másodikban nem tudtuk ugyanezt folytatni. Amíg a finnek ugyanazt a játékot játszották kevesebb hibával, addig mi bele-bele hibáztunk minden játékelembe (10-21). A harmadik szettben a finnek taktikusan mozgattak bennünk a nyitásokkal és a széteső nyitásfogadásunk miatt már nem tudtunk igazan támadni, ennek az eredménye pedig egy 15-10-es vereség lett.

A csoport utolsó mérkőzése a jóval magasabb svédek Hellvig/Andersson duó ellen jött, akik 2-0-ra verték a finneket. Ez meg is látszott az első szetten, ugyanis túlságosan is tiszteltük az ellenfelünket. Bátortalanok voltunk a nyitásokkal, a támadások befejezésével, pedig tudtuk mit kell játszani ellenük. Szerencsére ezt a kishitűséget levetkőztük a második szettben és 17-14-ig végig vezettünk. A végjátékban azonban nyitásokat és támadásokat hibáztunk, így nem sikerült a bravúros szett győzelem (20-22). Ezzel a lányok is befejezték a küzdelmeket.

Gubik János: – Kezdeném először a fiúkkal. Jól kezdték a mérkőzéseket az első szettekben koncentráltan játszottak, helyenként bravúrokat hozva, de ezt a szintet nem tudták végig tartani, ezért a második szettek simára sikerültek. A harmadik szettekben pedig már apró dolgokon, döntéseken, hibákon múlott a győzelem. Az látszik, hogy a korosztályuk középmezőnyével egy szinten vannak csak a folyamatosságot kell tudni fenntartani. Taktikailag kell érni, de ehhez csak is a hasonló ellenfelek ellen kell játszaniuk. A csoport elit párosa a franciak, egyébként az Eb második helyezettje taktikailag, technikailag előrébb tart, de nincsenek fényévekre.

Lányok tudásával teljesen tisztában voltam. Azt gondolom ők kihozták magukból a maximumot. Egy szettig tudtunk figyelni a feladatainkra és a technikai kivitelezésekre, ahogy elfáradtunk fejben már jöttek a pontatlanságok, amelyek ezen szinten megbocsájthatatlanok. Mindkét nem esetében elmondható, hogy a játékosok alapjai, azaz a fogadás, feladás, nyitás van rendbetéve. A nagyobb különbségeket a taktikai érettségek mutattak.