Négyjátszmás békéscsabai vereség Lengyelországban

• A Swietelsky-Békéscsaba együttese 3:1-es vereséget szenvedett az ŁKS Łódź otthonában a CEV Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Az Extraligában és a Magyar Kupában is veretlen békéscsabaiak igen bátran kezdtek a lengyel válogatott, valamint amerikai és brazil légiósokkal felálló ŁKS ellen, az első játszmában 9:6-ra is vezetett a vendégcsapat. A Łódź azonban Jones-Perry vezérletével fordított és végül 25:23-mal kerültek előnybe a nagyot küzdő Békéscsaba ellen.

A második szettet kiválóan kezdték a lengyelek, és meggyőző, tízpontos különbséggel jutottak 2:0-ás vezetéshez. Ugyan a harmadik felvonás első négy pontját a hazaiak szerezték, a Swietelsky-Békéscsaba 10:10-nél utolérte ellenfelét, és hiába került 23:20-nál közel a háromjátszmás vereséghez, a szett utolsó öt pontját Tóth Gábor együttese szerezte, és ezzel bravúros teljesítménnyel megnyerte a szettet!

A negyedik játékrészt azzal a feltett szándékkal kezdte a Łódź, hogy ez lesz a mérkőzés utolsó játszmája, de hiába a lengyel rohamok, a csabaiak tapadtak a házigazdára. 11:10-nél még a döntő szett kiharcolására is volt esély, a hajrára azonban magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az ŁKS, és 25:19-cel lezárta a mérkőzést.

A párharc visszavágójára november 24-én 18 órától kerül sor, a találkozót a Digisport élőben közvetíti.

CEV Kupa nyolcaddöntő, első mérkőzés:
ŁKS Commercecon Łódź – Swietelsky-Békéscsaba 3:1 (23, 15, –23, 19)
Łódź Sport Aréna, 1420 néző. V: Tanti (máltai) , Enkerli (svájci)
ŁÓDZ: Ratzke 1, Jones-Perry 23, Grajber 13, Sobiczewska 10, Pacak 12 , Witkowska 9. Csere: Maj-Erwardt, Strasz (liberók) , Piasecka 8, Jukoski 2, Gajer. Vezetőedző: Michal Mašek.
BRSE: Kornienko 6, Glemboczki 4, Kliszura 13, Drpa 17, Strunjak 10, Zólyomi 9. Csere: Molcsányi (liberó), Karhu, Najdic. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Michal Masek: – Nem volt egyszerű a mai mérkőzés. Sűrű a program, fontos mérkőzés vár ránk vasárnap, de ez nem lehet kifogás. Nem sikerült a legjobb formánkat mutatni.
Tóth Gábor: – Komoly küzdelemre késztettük nagynevű ellenfelünket, méltóan képviseltük a klubot, Békéscsaba városát és a magyar röplabdázást. A negyedik szettben sokat hibáztunk, amit remekül használt ki ellenfelünk. A visszavágón, hazai környezetben sem adjuk olcsón a bőrünket! Szeretném kiemelni a lengyel szurkolókat, élmény volt ilyen hangulatban pályára lépni.

November 17., szerda
16:15 Maccabi Hadera (izraeli) – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Challenge-kupa, 1. forduló, 1 mérkőzés)
18:00 Vasas Óbuda – Alba Blaj (román – női CEV-kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés); Tv: DIGI Sport1
18:00 Fino Kaposvár – MEAFC-Miskolc (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó)

November 18., csütörtök
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Szent Benedek RA (női Extraliga); Tv: M4 Sport
19:00 Vegyész RC Kazincbarcika – UVC Ried (osztrák – férfi Challenge-kupa-selejtező, visszavágó); Tv: Digi Sport1

November 19., péntek
19:30 Szolnoki RK – Dág KSE (férfi NB I)

November 20., szombat
16:00 CoreComm-VESC – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
18:00 UTE – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Swietelsky-BRSE (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:30 MTK Budapest – Diósgyőri VTK (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 TFSE – Budaörs (női NB I)