MVM Női Magyar Kupa: meglepődött, de magára talált a Vasas

Két negyeddöntő mérkőzést játszottak le szombaton az MVM Női Magyar Kupában, illetve egy NB I-es bajnokit. A Vasast az első játszmában meglepte a legutóbbi kiírásban bronzérmes Kaposvár, de aztán a piros-kékek összeszedték magukat és egy nagyon sima és két szorosabb játszmában fordítottak. A legutóbbi ezüstérmes Békéscsaba magabiztosan nyert az MTK otthonában.

MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár 3:1 (–20, 9, 21, 22)
Budapest, Folyondár utca, 109 néző. V: Halász E., Adler.
VASAS: Bojko 21, Kalicanin 7, Vezsenyi 1, Zernovic, Abdulazimova 12, Király-Tálas 9. Csere: Bamba (liberó), Kump, Török 15, Malloy 10, Fábián. Vezetőedző: Giannisz Atanaszopulosz.
DIAMANT: Matic 10, Lemmens 11, Grbac 2, Boshnakova 20, Budai 2, Szedmák 8. Csere: Szpin (liberó), Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Giannisz Atanaszopulosz: – Nem kezdtünk jól, nem voltunk elég agresszívak, ezt pedig a Kaposvár könyörtelenül kihasználta. Az első szünetben átbeszéltük, mit kéne másként csinálni, elkezdtünk agresszívabban szerválni és jobban koncentrálni. Az ellenfél nagy ütőivel nehezen bírtunk, de a szerkezeti változás és a cserék jót tettek. Sokszor adtunk le többpontos előnyt, de a mentális erőnket mutatja, hogy ezek ellenére is le tudtuk zárni a játszmákat. Van még egy visszavágó, amin mindent meg fogunk tenni, hogy bejussunk az elődöntőbe.
Vincent Lacombe: – Az első játszmát hibátlanul hoztuk, de ezután a Vasasnak ment jobban a játék. De legyünk reálisak, nekik 17 játékosuk van, nekünk jelenleg csak 9. Megtalálták a gyengeségeinket az első szettet követően, és ezt a mérkőzés folyamán többször kihasználták. De a végsőkig harcolni fogunk és nem adjuk fel.

MTK Budapest – Swietelsky-BRSE 0:3 (–14, –15, –18)
Budaörs, 100 néző. V: Varjasi, Halász T.
MTK: Giommarini 8, Kilyénfalvi 7, Windisch 10, Sziládi 5, Tettamanti 1, Boskó 1. Csere: Szalai, Weidemann (liberók), Tatár 2. Vezetőedző: Leiszt Máté.
BRSE: Glemboczki 5, Zólyomi 8, Kliszura 13, Karhu 7, Strunjak 4, Kornyijenko 7. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók). Vezetőedző: Tóth Gábor.
Leiszt Máté:
– Gratulálok a Békéscsabának, nagyon biztosan játszottak ma! A szettek bizonyos szakaszaiban, általában a közepe táján beragadtunk egy-egy állásba, és gyakran belehibáztunk a támadásokba, de ezek már nem is elsősorban technikai, hanem inkább mentális eredetű hibák voltak. Ezeken kell javítanunk a visszavágóig, amire tisztességgel felkészülünk, és igyekszünk a legjobbunkat nyújtani.
Tóth Gábor: – Nagyon örülök, hogy egy megváltoztatott felállásban is eredményesek tudtunk lenni. Örülök, hogy Szara Kliszura remek teljesítményt nyújtott átló poszton, de ezt el tudom mondani a csapat többi tagjáról is. Gratulálok az MTK-nak, mindig kihozzák magukból a maximumot.

A női Magyar Kupa negyeddöntőjének párosítása ágrajz szerint:
Vasas Óbuda – 1. MCM Diamant Kaposvár
MTK Budapest – Swietelsky-BRSE
Szent Benedek RA – Újpesti TE
Diósgyőri VTK – Fatum Nyíregyháza
Az elődöntőt január 8-án és 15-én játsszák.

Női NB I:
DSZC-Eötvös DSE – Budaörsi DSE 0:3 (–17, –18, –25)
Debrecen, 25 néző. V: Rácz, Villás.
EÖTVÖS: Tóth K. 2, Béni 7, Fehér 14, Takács D., Araújo 10, Berza 6. Csere: Fehérvári, Papp (liberók), Juhász, Pálfi. Vezetőedző: Szombathy András.
BDSE: Darvas 6, Jakab 5, Merza 4, Pisák F. 5, Horváth P. 23, Kiss Zs. 1. Csere: Futsek, Ujvárosi (liberók), Hernády 3, Tátrai 2, Vincze. Vezetőedző: Ujvárosi Levente.
Szombathy András:
– Az első két játékrészben megint sok hibát vétettünk. A harmadik szettben méltó ellenfelei voltunk a felsőházba vágyó Budaörsnek. Annak a játszmának a végjátékéban sok minden történt. Nem szeretnék elhamarkodottan nyilatkozni, vissza fogom nézni a videót, de úgy érzem, hogy ott nyerhettünk volna. Az a győzelem pedig szárnyakat adott volna nekünk. Sajnos megint egy olyan mérkőzésen szenvedtünk vereséget, amiben több lehetőség lett volna számunka. Reméljük a 2022-es év több sikerélményt fog hozni nekünk.

VASÁRNAPI PROGRAM:
17:00 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (MVM Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC – Vegyész RC Kazincbarcika (MVM Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 DVTK – Fatum Nyíregyháza (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv