MVM Női Magyar Kupa: füredi kiütés az Újpest ellen

Hétfőn a Szent Benedek és az UTE mérkőzésével zárult az MVM Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzései. Ezen a balatonfürediek nagyon simán legyőzték a legutóbbi kupadöntőn negyedik lila-fehéreket, akik csak az első játszmában voltak méltó ellenfelei a hazaiaknak.

MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Szent Benedek RA – Újpesti TE 3:0 (19, 12, 7)
Balatonfüred, 70 néző. V: Szarka, Árpás.
SZBRA: Bleicher R. 6, Szavovics 11, Koprivica 4, Sztijepics 12, Kiss G. 10, Jimerson 10. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Szerényi, Vacsi, Dimitrics, Lekics 1. Vezetőedző: Dejan Desnica.
UTE: Koleva 8, Morozo 2, Petőváry 2, Kraszteva 5, Gyimes 1, Bagyinka. Cserék: Karabaseva, Dömsödi (liberók), Szabó L., Manninger 1, Durst 1, Kis D. 1. Vezetőedző: Horváth András.
Dejan Desnica:
– Nagyon kemény küzdelem volt az első játszmában, az újpestiek remekül felkészültek a játékunkból, ráadásul egy nagyon jó játékossal erősödtek is. A lányok nagyon jól dolgoztak az elmúlt két hétben, és ennek a munkának az eredménye kijött a folytatásban. Fontos volt, hogy hazai pályán győzelemmel köszönjünk el az idei évre a közönségünktől, de nekünk még nincs vége az évnek, pénteken Újpesten is nyerni szeretnénk.
Horváth András: – Az első játszmában jól kezdtünk, fej-fej mellett haladt a két csapat, illetve még vezettünk is. Ezután egy kicsit beleragadtunk az első játszma végi hibáinkba. Talán a második és a harmadik szettben is ez rányomta a bélyegét az egészre, nem tudtunk ebből továbblépni. Most viszont nincs időnk ezen keseregni, hiszen pénteken visszavágót játszunk, és mindent egy lapra teszünk fel. Kérünk mindenkit, aki tud, az jöjjön ki, és segítse a csapatot ezen a mérkőzésen. Az elsődleges célunk most, hogy újra megtegyünk mindent azért, hogy a Füred ellen egy olyan teljesítményt tudjunk nyújtani, ami lehetőséget ad arra, hogy aranyszettet játszhassunk.

A női Magyar Kupa negyeddöntőjének párosítása ágrajz szerint:
Vasas Óbuda – 1. MCM Diamant Kaposvár (1:3, december 19.)
MTK Budapest – Swietelsky-BRSE (0:3, december 18.)
Szent Benedek RA – Újpesti TE (3:0, december 17.)
Diósgyőri VTK – Fatum Nyíregyháza (0:3, december 16.)
Az elődöntőt január 8-án és 15-én játsszák. A döntőt március 12-13-án rendezik mindkét nem számára a tervek szerint.

December 14., kedd
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Aydin BBSK (török; női Challenge Kupa, visszavágó)
19:00 U19-es válogatott – MÁV Előre-Bericap; Szolnok (férfi NB I)

December 15., szerda
18:00 Kecskeméti RC – Kistext (MVM Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Pénzügyőr – Rákosmente Party-CO (MVM Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

December 16., csütörtök
17:00 Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC BME (MVM Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum Nyíregyháza – DVTK (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
19:00 U19-es válogatott – Rákosmente; Szolnok (férfi NB I)

December 17., péntek
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
19:00 U17-es válogatott – GLP Nyíregyháza; Dabas (férfi NB I)

December 18., szombat
09:00 Felnőtt és U20-as hóröplabda országos bajnokság (Városligeti műjégpálya)
18:00 Swietelsky-BRSE – MTK Budapest (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

December 19., vasárnap
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv