MVM Magyar Kupa: a Vegyész és a Fatum is kettős győzelemmel az elődöntőben

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

A nőknél elsőként a címvédő Fatum-Nyíregyháza, a férfiaknál harmadikként a Vegyész RC Kazincbarcika jutott a legjobb négy közé az MVM Magyar Kupában. Mindkét csapat magabiztosan, 3:0-ra nyert a visszavágón és egyaránt kettős győzelemmel nyerték a DVTK és a MAFC elleni párharcot.

MVM Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó:
Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC BME 3:0 (18, 18, 19)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 250 néző. V.: Jámbor, Adler.
VRCK: Páez 3, Ciupa 8, Juhász 5, Szabó D. 18, Blázsovics 15, Moraes 6. Csere: Dudás (liberó), Csizmadia 1, Péter B. 1, Bibók, Péter M. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MAFC: Gálvez 1, Krupánszki 8, Eke, Csoma 10, Torbica 3, Lescay 7. Csere: Pápai (liberó), Szabó Balázs, Benkő 6, Szabó Barna 2, Szabó Bence, Almora 4. Vezetőedző: Nagy Péter.
Toronyai Miklós
: – Örülök, hogy ilyen koncentráltan sikerült a mérkőzést elkezdenünk, és egy apró rövidzárlattól eltekintve ezt végig képesek voltunk fenntartani. Gratulálok a játékosoknak a továbbjutáshoz, és köszönjük a szép számú közönségnek a remek hangulatot.
Nagy Péter: – Ezen a mérkőzésen volt egy-két fellángolásunk, amit azonnal megállított az ellenfél. Én azt kértem a srácoktól, hogy szettről szettre haladjunk és egymásért küzdve, egy csapatként funkcionáljunk, de azt éreztem, hogy nagyon hamar feladtuk ezt a mérkőzést, testben jelen voltunk, de ebben nem volt meg a küzdelem és a győzni akarás. Gratulálok a Kazincbarcikának a továbbjutáshoz!
Továbbjutott a Vegyész kettős győzelemmel.

Az MVM férfi Magyar Kupa elődöntőjének párosítása:
Vegyész RC Kazincbarcika – MÁV Előre SC-Foxconn/FINO Kaposvár
Kecskeméti RC – Pénzügyőr

MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó:
Fatum Nyíregyháza – DVTK 3:0 (13, 18, 17)
Nyíregyháza, 150 néző. V: Árpás, Mezei.
FATUM: Radosová 8, Lászlop 9, Glavinic 13, Vaszileva 12, Pintér 4, Ana Tiemi 6. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Dékány 6, Bodovics. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
DVTK: Sitku 1, Baidiuk 6, Kuzelová 3, Egri 5, Godó 4, Kiss E. 2. Csere: Kundrák, Balogh E. (liberók), Kalmár 1, Sylejmani 6, Jovic 5. Vezetőedző: Farkas Mihály.
Németh Szabolcs:
– Örülök annak, hogy az év utolsó hazai mérkőzésen, szurkolóink előtt simán győztünk és ezzel elsőként jutottunk négy közé az MVM Magyar Kupában. A második szettet azért sajnálom mert (ellentétben a első és harmadikkal) tompult a koncentráció és a cseréink nem tudtak ugyan azon a hőfokon égni, mint az első szettben pályán lévők. Azért is változtattam ilyen korán az összeállításon mert nekünk már a jövő heti Bajnokok Ligája mérkőzésre is fókuszálni kell. A szerb csapat ellen a mai teljesítménytől háromszor nagyobb erőket kell majd mozgósítani, ha meglepetést akarunk okozni. Mi erre készülünk. Köszönjük szurkolóink egész éves biztatását!
Farkas Mihály: – A vasárnapi összecsapáshoz képest azt kell mondjam, ma a Nyíregyháza még élesebben játszott. Ellenben mi is sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, feljavult a játékunk az odavágóhoz képest. Más célokért küzd a két csapat, így mi az apró sikereknek is tudunk örülni, például, hogy a hazaiknak időt kellett kérniük a második szettben, hogy stabilizálják a játékukat. Gratulálunk a Nyíregyházának a továbbjutáshoz, sok sikert nekik a hazai és a nemzetközi porondon.
Továbbjutott a Fatum kettős győzelemmel.

Az MVM Női Magyar Kupa elődöntőjének párosítása:
Vasas Óbuda/1. MCM Diamant Kaposvár – MTK Budapest/Swietelsky-BRSE
Szent Benedek RA/Újpesti TE – Fatum Nyíregyháza

Férfi NB I:
U19-es válogatott – Rákosmente PARTY.CO 3:1 (19, 21, –23, 17)
Szolnok, 37 néző. V: Takács Á., Szarka.
U19: Tamási 4, Kecskeméti 15, Füzék 3, Fenyvesi D. 8, Fenyvesi B. 19, Acsai 8. Csere: Sümegi, Szentesi (liberók), Bogdán 4, Tóth K. 2, Kiss B. 1, Hajagos 3, Kasnyik, Sebestyén. Vezetőedző: Bodonyi Ákos.
RÁKOSMENTE: Kókai 7, Török R. 1, Nagy P. 11, Katona 10, Fenyő 10, Sándor 6. Csere: Farkas (liberó), Tóth M., Molnár D. 2, Weinhardt-Kovács 1, Szabó B. Vezetőedző: Kovács Sándor.

December 17., péntek
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
19:00 U17-es válogatott – GLP Nyíregyháza; Dabas (férfi NB I)

December 18., szombat
09:00 Felnőtt és U20-as hóröplabda országos bajnokság (Városligeti műjégpálya)
18:00 Swietelsky-BRSE – MTK Budapest (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

December 19., vasárnap
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv