MEVZA-liga: belelendült a Vasas és legyőzte a Maribort

A Nyíregyháza szombati legyőzése után ezúttal a Közép-európai Ligában volt jelenése a Vasas Óbuda csapatának, ahol a szlovén Branik Maribort fogadták, s győzték le 3:1-re.

Remekül kezdték a meccset a piros-kékek, már 5 pontot szereztek, mire a vendégek elérték az elsőt. Ezt követően is magabiztosan, végig fölényesen vezetve nyerték az első szettet 25:16-ra. Amilyen jól kezdődött az első, olyan rosszul a második: 7:1-re is vezettek már a vendégek és a hazai szurkolók 18:8-nál számolhattak volna tizet saját csapatukra. Innen viszont szépen összekapták magukat és két pontra is sikerült visszazárkózniuk, de már túl későn jött az ébredés (22:25). A harmadik játszmában visszaállt az első forgatókönyve: megint 7:1-re vezetett a Vasas és a folytatásban is domináltak. 21:11-nél jött is a szurkolóktól a rászámolás az ellenfélre, a vége pedig 25:14 lett. Viszonylag még a negyedik szett volt a legszorosabb, de a végén ezt is magabiztosan hozta a budapesti csapat (25:17), s győzött 3:1-re.

A Vasas három mérkőzés után két 3:1-es győzelemmel és egy 3:2-es vereséggel áll a Közép-európai Ligában, s 7 ponttal a 8 pontos Calcit Kamnik mögött a második helyen áll.

Női MEVZA-liga:
Vasas Óbuda – Branik Maribor 3:1 (16, –22, 14, 17)
Folyondár utca, 120 néző. V: Muha, Bardic.
VASAS: Bojko 9, Papp O. 13, Malloy 4, Zernovic 13, Kalicanin 7, Fábián. Csere: Juhár, Stankovics (liberók), Vezsenyi 13, Király-Tálas 4, Kump 2, Takács D. 1. Vezetőedző: Giannisz Atanaszopulosz.
MARIBOR: Salamun 13, Bracko 2, Gradisnik 12, Lorber Fijok 11, Grbac 10, Pogacar 5. Csere: Cikac, Knez (liberók), Milosic, Winkler, Galic 1, Ramic 1. Vezetőedző: Bruno Najdic.
Giannisz Atanaszopulosz: – A második szettben a Maribor megnyitott minket, ezt leszámítva inkább mi gyakoroltunk rájuk nagyobb nyomást a szervákból. Az elveszített szettben is szépen visszazárkóztunk tízpontos hátrányból, ezt követően pedig változtattunk a blokkvédekezésünkön, mert az a megnyert első játszma ellenére sem működött jól. Vannak sérültjeink, így nem könnyű ez a periódus, de örülök, hogy a játékosok újabb hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak.
Bruno Najdic: – Egy sokkal tapasztaltabb csapattal találkoztunk, ami elsősorban abban nyilvánult meg, hogy a nyitásaikkal nagy nyomás alá helyeztek minket, nekünk pedig az ebből épített támadásaink nem voltak megfelelőek. A többi játékelemben meccsben voltunk, de még sokat kell tanulnunk, hogy kulcspillanatokban ne kövessünk el könnyű hibákat.

November 4., csütörtök
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-BRSE (női Extraliga); Tv: M4 Sport.hu
19:00 Vidux-Szegedi RSE – Kecskeméti RC (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
19:30 Dág KSE – Pénzügyőr (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 MEAFC-Miskolc – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)