MEVZA-kupa: kétszettes előnyből veszített a VRCK

Az osztrák Waldviertel otthonában lépett pályára a Közép-európai Liga alapszakaszának 9. fordulójában a magyar bajnok Vegyész RC Kazincbarcika, amely 2:0-ra is vezetett már, végül azonban meg kellett elégednie egy ponttal. Ez sajnos egyben azt is jelenti, hogy a VRCK az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül nem juthat be a MEVZA-kupa négyes döntőjében.

FÉRFI MEVZA-KUPA:

Waldviertel (osztrák) – Vegyész RC Kazincbarcika 3:2 (–19, –21, 21, 22, 13)

Zwettl, 300 néző. V: Gall, Grabovsky (csehek).

URW: Bartos 2, Bornemann 17, Schober 8, Szarek 29, Boff 7, Siwczyk 13. Csere: Tille (liberó), Fullerton, Hahn, Plizga 3. Vezetőedző: Zdenek Smejkal.

VRCK: Páez 2, Németh 22, Juhász 8, Szabó 22, Milev 14, Macko 3. Csere: Vitko (liberó), Banai, Gebhardt N. 1, Blázsovics 4, Árva. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 12:16, 16:21. II. játszma: 7:8, 12:16, 16:21. III. játszma: 8:6, 16:15, 21:19. IV. játszma: 8:7, 16:14, 21:16. V. játszma: 5:4, 10:7, 12:10.

Zdenek Smejkal: – Meglepett minket az első két szettben a Vegyész játéka, nyomás alatt tartottak minket, esélyünk nem volt. Azonban a cseréink jól szálltak be, sokat javultunk mezőnyben, és ez döntőnek bizonyult. Az, hogy mi nyertünk, szerencse is volt, hiszen kiélezett volt a találkozó a harmadik játszmától.

Marek Kardos: – Végre a mi játékunkat játszottuk egy kiváló mérkőzésen. Megvolt az esélyünk arra a harmadik szettben, hogy nyerjünk, de ellenfelünk keményen küzdött, és visszakapaszkodott. Védekezésben nem mindig sikerült betartani a taktikát, de összességében nem panaszkodhatunk, mert jó meccset játszottunk.