Lejátszotta első nyitrai edzőmeccsét a válogatott

Szerda óta Nyitrán készül, péntek este pedig edzőmérkőzést játszott az augusztus 23-án kezdődő, budapesti Európa-bajnokságra készülő női válogatottunk. A találkozót 3:1-re a hazaiak nyerték.

SZLOVÁKIA – MAGYARORSZÁG 3:1 (26, 21, –23, 20)

SZLOVÁKIA: Kostelanská 11, Herelová 12, Koseková 3, Radosová 17, Hronceková 11, Palgutová 19. Csere: Spanková (liberó). Szövetségi kapitány: Marco Fenoglio.

MAGYARORSZÁG: Sándor 9, Nagy E. 4, Németh A. 10, Szakmáry 13, Pekárik 14, Tálas 3. Csere: Molcsányi (liberó), Török 3, Bokorné Liliom 7, Bleicher, Gyimes. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:3, 16:8, 21:10. II. játszma: 4:8, 15:16, 21:17. III. játszma: 8:3, 16:10, 21:19. IV. játszma: 8:6, 16:12, 21:16.

A mieink rendre egy kicsit álmoskásan kezdték a játszmákat, és elég komoly előnyt adtak a hazaiaknak. Az első szettben 21:10-ről azonban sikerült egyenlíteni, a harmadikban pedig 16:10-ről fordítani is. Egyedül a második játszmát kezdte jobban csapatunk, ott viszont a végén nem ment a mieinknek a pontgyártás.

Szombaton újra megütközik majd egymással a két válogatott.