Leány U17-es Eb-selejtező: két meccs, négy pont, döntés a szlovákok ellen

Megkezdte szereplését a horvátországi Zadarban leány ifjúsági válogatottunk. A nyitányon Kőnig Gábor csapata Izraellel mérte össze erejét, s győzött 3:0-ra. Este Szlovénia ellen már nem ment ennyire jól: esélyesebb déli szomszédjaink már 2:0-ra is vezettek, azonban innen is egyenlítettek a mieink, s végül a döntő szettben maradtak csak alul. Az elődöntőbe kerülésért a mieink ki-ki mérkőzést játszanak péntek délben a szlovákokkal.

Leány ifjúsági Eb-selejtező:

Magyarország – Izrael 3:0 (9, 16, 15)

Zadar. V: Hladisová (cseh), Petsche (osztrák)

Magyarország: Radnai 8, Rieder 17, Märcz 2, Sinka 17, Kindrusz 5, Olcsváry 7. Csere: Stankovics (liberó), Szatmári 2, Turcsányi, Tóth L. 1. Szövetségi kapitány: Kőnig Gábor.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:7, 16:9, 21:9. II. játszma: 8:5, 16:11, 21:11. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:11.

Kőnig Gábor: – Tipikus izgulós első mérkőzés volt. Sok újdonság nem volt, látszott, a lányokon, hogy még egy kicsit feszültebbek. Mindenki tudja, hogy ennél délután több kell, de remélhetőleg sikerül is. Gratulálok a csapatnak!

Magyarország – Szlovénia 2:3 (–18, –15, 22, 23, –8)

Zadar. V: Constantinides (ciprusi), Ivkovic (horvát)

Magyarország: Radnai 9, Rieder 12, Märcz 5, Sinka 12, Kindrusz 7, Olcsváry 1. Csere: Stankovics (liberó), Ligárt 5, Turcsányi 1, Tóth L. 1. Szövetségi kapitány: Kőnig Gábor.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 12:16, 13:21. II. játszma: 2:8, 8:16, 12:21. III. játszma: 6:8, 13:16, 21:20. IV. játszma: 8:7, 16:11, 21:15. V. játszma: 5:4, 6:10, 6:12.

Kőnig Gábor: – Ha délelőtt azt mondtam a lányoknak, hogy gratulálok, akkor most sem mondhatok mást, sőt egy kicsit még fokoznám is: nagy büszkeséggel tölt el, amit láttam. Viszont egy kis rossz érzés is van bennem, attól függetlenül, hogy ez egy komoly eredmény, hogy csak nagyon későn kezdtük elhinni, hogy ezen a meccsen van bármiféle keresnivalónk. Ehhez 43 percnek el kellett telnie, ez az egy negatívum van, ami egy picit csípi a szemem, de ezt leszámítva nagyon büszke vagyok a lányokra.