Kupakörkép: nem sok hiányzott Gergyééknek CEV-kupa megnyeréséhez

Kedden este játszották le a férfi CEV-kupa döntőjét Isztambulban, amelyen Gergye Roland is pályára lépett.

A párharc első találkozóján az olasz Trentino 3:0-ra legyőzte a magyar légiós csapatát, a Galatasarayt, ám a visszavágón a török csapat megnyerte az első két játszmát, s már csak egy szettre volt attól, hogy kiharcolja az aranyjátszmát. A két részsiker után azonban a törökök elfáradtak, az olaszok pedig ritmust váltottak és előbb szépítettek, majd ki is egyenlítettek, amivel eldőlt, hogy ők nyerték meg a kupát, végül a döntő szettben is győztek.

Gergye Roland csereként lépett pályára a Galatasarayban, s két pontot szerzett: egy blokkja és egy támadása ért pontot.

A nőknél a Swietelsky-Békéscsabát az elődöntőben búcsúztató olasz Busto Arsizio szerezte meg a serleget, miután az idegenbeli 3:0 után hazai pályán 3:1-re győzte le a román Alba Blajt.