Könnyedén érvényesítette pályaelőnyét a Pénzügyőr a döntő első meccsén

Hétfőn játszották le a férfi Extraliga döntőjének első mérkőzését, amelyen az LV Sport Pénzügyőr magabiztos, három játszmás győzelmet aratott a Fino Kaposvár ellen.

Férfi Extraliga döntő, 1. mérkőzés:
LV Sport Pénzügyőr – Fino Kaposvár 3:0 (20, 14, 22)
Kőér utca. V: Halász T., Bátkai-Katona.
PSE: Rása 3, Magyar B. 3, Reffatti 8, Pedro 12, Kovács Z. 9, Kiss D. 8. Csere: Feliciano (liberó). Vezetőedző: Jókay Zoltán.
FINO: Bögöly 1, Makarov 5, Melnyikov 14, Horváth K. 13, Veleckij 4, Keen 1. Csere: Bozóki Bence (liberó), Kalmár, Kiss M. 1, Iván G. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

Hiába lépett meg az elején 4:1-re a hazai gárda, kisvártatva 5:4-re már a vendégek vezettek Veleckij nyitásai után. Mintha a fővárosiakat eleinte kicsit bénította volna az esélyesség terhe, míg a vendégek teher nélkül, nyugodtan játszhattak. 11:10-nél volt újra az előny a hazaiaknál, rövidesen pedig négy pont volt már a különbség. A végjátékhoz magabiztos, ötpontos Pénzügyőr-előnynél érkeztek a csapatok, ami annak is köszönhető volt, hogy a Fino elég sok, szám szerint éppen öt nyitást rontott. Ugyan 24:18-nál két játszmalabdát még hárítani tudott a vendégcsapat, de aztán Kiss Dániel ejtésével megnyerte az első szettet a hazai gárda (25:20).

A második játszma is 4:1-gyel kezdődött, de ezúttal nem állt le a hazai csapat, úgyhogy Ruben Wolochinnak a következő labdamenet után ki is kellett kérnie első idejét, mert most a támadásaik voltak nagyon pontatlanok, azonban ez sem sokat segített. 17:7-nél már tíz pont volt a különbség a két csapat között, és ennyi volt a különbség a PSE első szettlabdájánál is, amit aztán egy kaotikus labdamenetet követően Magyar Bálint ütött be (25:14).

Minő meglepetés, a harmadik szett is 4:1-es Pénzügyőr vezetéssel kezdődött, most azonban inkább az első szett ismétlődött, mert a vendégek 5:5-nél egyenlíteni tudtak, majd 10:9-nél először vezettek is a játszma során. Csak 14:13-nál tudta visszavenni ezt a PSE, viszont akkor mindjárt kettővel is. 19:16-nál kért időt Ruben Wolochin, ami hatott is, mert 20:19-nél már csak egy pont volt a különbség, de aztán megint megugrottak a hazaiak, s 24:21-nél három mérkőzéslabdájuk volt, és ahogyan az első szettben, úgy a másodiknál ezúttal is Kiss Dániel volt a befejezőember (25:22).

Jókay Zoltán:
– Egy. Megtettük az első lépést. Örülök, hogy végig koncentráltan tudtunk játszani, nyomás alá tudtuk helyezni a Kaposvárt. A második játszma után egy kicsit félő volt, hogy ez nagy különbség elaltatja a társaságot, de hála Istennek észnél voltunk. Ahogy mondtam már sokszor, ebben a sorozatban a csapatoknak több arca van. Valószínűleg a Kaposvár összefogja magát kapni és nekünk erre is fel kell készülnünk.
Ruben Wolochin: – Jobb volt ma a Pénzügyőr. Vissza kell szereznünk azt a küzdő szellemet, ami az elődöntőben jellemző volt ránk, hogy életben tarthassuk a győzelmi reményeinket.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Pénzügyőr javára.

Április 6., kedd
17:00 MTK Budapest – Diósgyőri VTK (női Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (női Extraliga 3. helyért, 1. mérkőzés); Tv: kapos.hu
18:00 UTE – Szent Benedek RA (női Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés)
20:00 MAFC-BME – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga 3. helyért, 1. mérkőzés)

Április 7., szerda
19:00 Kistext – MÁV Előre Bericap (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 DEAC – Dág (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC (férfi Extraliga kvalifikáció)

Április 8., csütörtök
17:15 Fino Kaposvár – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Április 9., péntek
16:00 Szent Benedek RA – UTE (női Extraliga 5. helyért, 2. mérkőzés)
18:00 Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC-BME (férfi Extraliga 3. helyért, 2. mérkőzés)
18:30 Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga 3. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv
19:00 Diósgyőri VTK – MTK Budapest (női Extraliga 7. helyért, 2. mérkőzés)

Április 10., szombat
13:00 PTE-PEAC – Jászberény (női NB I alsóház)
15:45 LV Sport Pénzügyőr – Fino Kaposvár (férfi Extraliga döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
15:45 Swietelsky-BRSE – Fatum Nyíregyháza (női Extraliga döntő, 2. mérkőzés)
18:00 MEAFC-Miskolc – Sümegi RE (férfi NB I alsóház)
19:00 Budaörsi DSE – DSZC Eötvös DSE Derecske (női NB I alsóház)