Könnyed kaposvári győzelem a Challenge-kupában

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Jól sikerült az 1.MCM-Diamant Kaposvár izraeli túrája, ugyanis a kaposvári lányok nagyszerűen röplabdázva, könnyedén győzték le a Maccabi Hadera együttesét, amely története során először indult európai kupamérkőzésen. Az első játszmában az izraeliek kerültek előnybe, de a kaposváriak a szett közepére átvették a vezetést, és Basnakova jó ütéseinek és ász nyitásának köszönhetően meg is nyerték a szettet (25:20, 1:0).

A második játékrészben már nagyobb volt a Kaposvár fölénye, a játszma közepén már tíz pont is volt a csapatok között, a kaposváriak jól védekeztek, támadásban pedig Szedmák Réka segítette Basnakovát. Végül 11 ponttal nyerték ezt a szettet a kaposvári lányok (25:14, 2:0).

A fáradó izraeliek a harmadik játszma elején még tartották a lépést a Diamant-tal, de a kaposvári csapat a játékrész közepére öt ponttal elhúzott, a szett végére pedig megduplázta az előnyét, így könnyed sikert aratott és készülhet a jövő keddi visszavágóra (25:15, 3:0).

Challenge-kupa 1. forduló, első mérkőzés:
Maccabi Hadera – 1.MCM-Diamant Kaposvár 0:3 (-20, -14, -15)
Enerbox Sport Palace, Hadera, 450 néző. V: Kozlova (orosz) , Niewiarowska (lengyel)
Hadera: Lander 4, Tupikina 8, Dorosenko 2, Ivgi 7, Cohen 2, Balai 11. Csere: Basson (liberó), Bar Netzer, Bolima.  Vezetőedző: Ana German.
Kaposvár: Budai 5, Grbac 7, Basnakova 14, Wirth 6, Szedmák 13, Matics 8. Csere: Szpin (liberó), Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Vincent Lacombe: – Örülök a 3:0-ás győzelemnek, főleg azért, mert egy fiatal csapattal értük el. Kicsit idegesen kezdtünk, de aztán megnyugodtunk és magabiztosan sikerült fölényesen nyerni.

November 18., csütörtök
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Szent Benedek RA (női Extraliga); Tv: M4 Sport
19:00 Vegyész RC Kazincbarcika – UVC Ried (osztrák – férfi Challenge-kupa-selejtező, visszavágó); Tv: Digi Sport1

November 19., péntek
19:30 Szolnoki RK – Dág KSE (férfi NB I)

November 20., szombat
16:00 CoreComm-VESC – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
18:00 UTE – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:30 MTK Budapest – Diósgyőri VTK (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 TFSE – Budaörs (női NB I)