Kikapott a címvédő Kaposváron, gázolt az UTE Szombathelyen

Igazi rangadót láthatott a közönség a somogyi megyeszékhelyen, a női Extraliga 14. fordulójában, ahol a listavezető 1. MCM-Diamant együttese 3:1 arányban nyert a címvédő Vasas Óbuda ellen. A nap másik mérkőzésén az UTE magabiztosan győzött Szombathelyen.

Új nézőcsúcsot hozott a Kaposvár Arénában a hétvége egyik Extraligás női rangadója. A kilátogató csaknem ezer sportbarát nem is csalódott, lényegében az utolsó pillanatig nyílt volt a csata végkimenetele. Az első szettben a jó hazai kezdés ellenére végül felülkerekedett a kevesebbet hibázó Vasas, aztán fordult a kocka, és a Diamant-lányok kézbe vették az irányítást. Matics biztos pont volt a pályán, a közelmúltban igazolt amerikai center, Oblad pedig üde színfoltot jelentett megmozdulásaival. A harmadik és a negyedik játékrész a végletekig kiélezett küzdelmet hozott, fantasztikus labdamenetek végén tapsolhatott a nagyérdemű, és a végén Szasa Nedeljkovics tanítványaiban volt meg az a pici plusz, ami a sikerhez kellett. Az újonc kaposváriak újból megmutatták, hogy bárkire veszélyesek, ezt ezúttal a Bajnokok Ligája-főtáblás Vasas bánta.

1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda 3:1 (-20, 16, 23, 23)

Kaposvár Aréna, 1000 néző. V.: Horváth M., Adler.

KAPOSVÁR: Szűcs K. 9, Sipic 9, Matics 16, Kliszura 17, Djurics 12, Tálas 6. Csere: Szpin (liberó), Szerencsés-Miklai 2, Oblad 4, Kalmár. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

VASAS: Török 21, Kalicsanyin 5, Kjelstrup 8, Dékány 5, Abdulazimova 11, Tiemi 6. Csere: Juhár (liberó), Kostelanska 9, Gyimes 2. Vezetőedző Jakub Gluszak.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:15, 17:21. II. játszma: 7:8, 16:13, 21:15. III. játszma: 8:5, 15:16, 21:19. IV. játszma: 8:7, 13:16, 18:21.

Szasa Nedeljkovics: Ez volt az a mérkőzés, amikor a csapat extra teljesítményt nyújtott, és amikor kellett, mindenki újítani tudott. Nagyon fontos számunkra ez a siker, hiszen népes közönség előtt értük el, és egy olyan csapatot sikerült felülmúlni, amely kiváló erőket vonultat fel és a Bajnokok Ligája főtábláján szerepel. Az első szett után a másodikban remek teljesítményt nyújtott az együttes, a folytatás pedig rangadóhoz méltó játékot hozott.

Jakub Gluszak: Gratulálok a Kaposvárnak! Nem volt nagy különbség a két csapat között; mi rendre rosszkor hibáztunk bele a szettekbe, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Haladás Szombathely – UTE 0:3 (-12, -23, -16)

Szombathely, 300 néző. V.: Mezőffy, Ujházi.

Haladás: Szendrődi 3, Vacsi 7, Cicic 1, Császár 14, Lescay 10, Palánkai-Omoshebi 3. Csere: Lojen (liberó), Zoltán (liberó), Pickering 2, Péteri. Vezetőedző: Leiszt Máté.

UTE: Rivera 8, Carabali 3, Lacombe 11, Kojdova 6, Nikic 8, Bagyinka 3. Csere: Yurtsever (liberó), Manninger 3, Boros, Nagy V. 10, Kilyénfalvi. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0-5, 4-8, 6-16, 10-20. 2. játszma: 4-9, 11-12, 20-19, 23-23. 3. játszma: 6-6, 9-16, 11-22, 15-22.

Leiszt Máté: – Az első szettben megilletődötten kezdtünk, már nem tudom, hányadszor a bajnokságban, változtatnom kellett a kezdőcsapaton, nyilván nem tudunk sokat gyakorolni ebben a felállásban és ez meg is látszott a nyitásfogadásunkon. A második szettől viszont beletettük a szívünket a mérkőzésbe és kihoztuk a maximumot.

Kántor Sándor: – Örülök, hogy nyertünk, örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. Sajnálom, hogy a Szombathely ilyen nehézségekkel küzd.

A női NB I-ben az éllovas Szent Benedek magabiztosan nyert a Palota ellen, a második DVTK viszont hazai pályán vesztett szettet a Gödöllővel szemben, míg a TFSE a sereghajtó Eötvöst győzte le három játszmában.

A forduló slágermeccsét Székesfehérváron játszották, ahová a Budaörs trénereként tért vissza a MÁV Előre korábbi sikeredzője, Fésüs Irén, aki decemberben távozott a klubtól négy játékossal egyetemben (akik közül azonban egyelőre csak egy léphetett pályára új klubjában). A meccs után azonban utódja, az egy hónap alatt gyakorlatilag vadonatúj csapatot építő Farkas Mihály örülhetett, miután a fehérváriak 3:1-re győztek.

Női NB I:
MÁV Előre-Bericap – Budaörs 3:1 (14, –16, 19, 18)
Legtöbb pont:
Busa 31, ill Horváth P. 16
Farkas Mihály: – Gratulálok a csapatomnak! Három szetten keresztül nagyon jól játszottunk. Az első játszmában mutatott koncentrációnkat sajnos a másodikban kellett kipihentük, de szerencsére utána ismét eredményesen röplabdáztunk. Ugyanakkor a kelleténél több nyitást rontottunk el, de ennek ellenére tudtuk a gyors játékunkat játszani.
Fésüs Irén: – Az elmúlt húsz évben remek munkát végeztem. Gratulálok magamnak mindkét csapatomhoz!

Szent Benedek RA – Palota (21, 14, 14)
Dimitrics 13, ill. Mester 19
Andrea Milodanovics: – A Palota ellen kötelező volt a három pont. Mivel már biztos volt az első helyünk, úgy döntöttem, hogy lehetőséget adok a fiataloknak, akik 3:0-ra tudtak nyerni. Az első szettben még egy kicsit tartottak a meccstől, izgultak és pánikoltak, de idővel egyre magabiztosabb volt a gárda. Gratulálok nekik a győzelemhez és nagyon büszke vagyok rájuk. Most pedig már tényleg várjuk a harmadik kört.
Valasik Marietta: – Másfél szettig jól tartottuk magunkat aztán egy nyitásfogadási hiba sorozat után megtört a játékunk! A harmadik szettben lehetőséget adtam a fiatalabb játékosaimnak is! Sok hibával játszunk végig, viszont a nyitásaink javultak!

DVTK Fux – Gödöllői RC 3:1 (22, –23, 16, 18)
Topor 20, ill. Körtvélyessy 16
Toma Sándor: – Egységesek voltunk, tudtuk játszani az alapjátékunkat. Amivel jobbak voltunk ma este a Gödöllőnél, hogy jobban bírtuk erővel, ellenfelük a negyedik szettre érezhetően elfáradt. Úgy gondolom, hogy a kilátogató nézők jó mérkőzést láthattak, mindkét csapat nagyon igyekezett. Kellenek az ilyen összecsapások, ezekből tudunk építkezni a jövőre nézve. Ezúttal kevesebbet cseréltem, de örültem annak, hogy Kundrák Eszter jól szállt be a játékba, és Kovács Edina is meghatározó volt.
Szalay Attila: – Ahhoz képest, hogy a héten betegség és egyéb elfoglaltságok tizedelték a csapatomat, nagyon meg voltam elégedve a lányokkal. Nagyon jól kezdtünk, lendületesen játszottunk, a második szettet meg is nyertük. Sajnos aztán győzött a rutin, de egyáltalán nem vagyunk elkeseredve.

TFSE – DSZC Eötvös DSE 3:0 (11, 17, 21)
Villám Cs. 15, ill Vaida 11
Leonidasz Gaitanakisz: – Gratulálok a csapatnak, örülök, hogy jó teljesítményt nyújtottunk és kiváló eredmény született számunkra. Az első két szettet nagyon magabiztosan húztuk be, az utolsóban sikerült az ellenfélnek megszorongatni bennünket, de a végén jól teljesítettünk, és megnyertük a meccset. Befejeztük a második kört, elégedettek vagyunk az eddigiekkel, a csapatunkkal. A legtöbb csapatban nagy változások történtek, több külföldi is erősíti az ellenfeleinket, így nekünk továbbra is fejlődnünk kell a sikerek eléréséhez. Még egyszer gratulálok a csapatoknak a mai győzelemhez.
Szombathy András: – Úgy érzem megint egy kicsit előre léptünk. A harmadik játszmában vezettünk is, de a végjáték nem sikerült.