Két meccslabdáról kapott ki a Vasas a MEVZA-ligában

Ugyan kiegyenlítette szetthátrányát, de végül drámai, ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Vasas a szlovén Calcit Kamniktól a MEVZA-liga második fordulójában. A piros kékeknek a mindent eldöntő játszmában két mérkőzéslabdája is volt, ám ezt követően sorozatban négy pontot szereztek a vendégek, s ezzel megnyerték a találkozót. A magyar csapat jelenleg a hatcsapatos liga második helyén áll.

A magyar bajnoki bronzérmes együttes az első szettben nagyszerűen röplabdázva került előnybe, a második felvonásban azonban megfordult a játék képe és a BL-selejtezős szlovének domináltak.

A harmadik etap hozta az addigi legnagyobb küzdelmet, és bár a hajrá előtt a hazaiak voltak jobb helyzetben (19:17), a szlovén együttes sorozatban öt szerzett ponttal fordított. A negyedik játszma első fele inkább a vendégek szája íze szerint alakult, de az egyre hatékonyabban támadó Vasas a magyar válogatott Török Kata, valamint az ukrán nemzeti csapattag Julija Bojko vezérletével egyenlített.

A rövidített szettben sokáig a Kamniknál volt az előny, de a Vasas 6:9 után fordítani tudott és két mérkőzéslabdához jutott. Ezeket nem tudta kihasználni, a szlovének pedig első lehetőségüket győzelemre váltották, így két ponttal távozhattak.

A magyar együttes két mérkőzés után egy-egy győzelemmel és vereséggel, négy szerzett ponttal áll.

Közép-Európai Liga, alapszakasz, 2. forduló:
Vasas Óbuda – Calcit Kamnik (szlovén) 2:3 (18, –13, –22, 19, –14)
Folyondár utca, 150
néző. V: Kovac, Schimpl.
VASAS: Bojko 21, Papp O. 4, Vezsenyi 3, Török 19, Abdulazimova 10, Király-Tálas 4. Csere: Juhár (liberó), Kalicanin 2, Zernovic 1, Fábián, Kump 2, Malloy 7, Takács D. Vezetőedző: Giannisz Atanaszopulosz.
KAMNIK: Lenart 5, Boisa 11, Mihevc 4, Kostic 3, Radiskovic 21, Charuk 18. Csere: Janezic (liberó), Siftar, Sillah 18, Zorman. Vezetőedző: Gregor Rotman.
Giannisz Atanaszopulosz: – Nem vagyok boldog, hogy vereséget szenvedtünk, de sok mindenben előre léptünk szombathoz képest. Volt lehetőségünk lezárni a találkozót, de nem sikerült. Vannak rövidzárlataink, és még mindig nagyon hullámzó a játékunk, de jó irányba tartunk. Erős csapat ellen játszottunk ma jól, de meg kell találnunk azokat az játékosokat, akik képesek lezárni a fontos labdameneteket.
Gregor Rozman: – Mindkét csapat idegesen játszott, és az első négy szettből kettőben nem is túl jól. A rövidített játszmában két-három labdánál jobban koncentráltunk, ez döntött. Egyenlő erők küzdelme volt a mai, amiben egy kicsit több szerencsénk volt.

Október 20., szerda
09:00 Magyarország – Olaszország (női ülőröplabda Eb, Törökország)
18:00 Közgáz SC és DSK – Jászberény (női Magyar Kupa-selejtező)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – CoreComm Veszprém (női Magyar Kupa-selejtező, visszavágó)

Október 21., csütörtök
18:30 Swietelsky-Békéscsaba – DVTK (női Extraliga); Tv: Hunvolley.tv

Október 22., péntek
18:00 Fatum-Nyíregyháza – UTE (női Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
19:00 U19-es válogatott – Vidux-Szeged (Szolnok; férfi NB I)
19:30 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I)
20:00 MAFC-BME – Kistext (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley.tv

Október 23., szombat
13:00 Szabadkikötő Friends Cup; B-kategóriás strandröplabda-torna (BME)
19:00 U19-es válogatott – Szolnoki RK (Szolnok; férfi NB I)

Október 24., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Bericap – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
15:00 Vidux-Szegedi RSE – GLP Nyíregyháza (férfi NB I)
16:00 Debreceni EAC – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga)
17:00 Vegyész RC Kazincbarcika – Kecskeméti RC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
17:00 Jászberényi VT – Gödöllői RC (női NB I)
19:00 TFSE – Kispest SE (női NB I)
19:00 MÁV Előre SC-Foxconn – Rákosmente (férfi NB I)
19:30 Fino Kaposvár – Pénzügyőr (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+
19:30 Budaörsi DSE – CoreComm-Veszprém (női NB I)