Kaposváron nyerte meg a Nyíregyháza a százszázalékosok csatáját

A két eddigi százszázalékos csapat, a Kaposvár és a Nyíregyháza csapott össze a női Extraliga csütörtöki tévés mérkőzésén. Ugyan a meccset a kaposváriak kezdték jobban, az első szett közepétől a vendégek rátaláltak játékukra, s a harmadik szettet leszámítva magabiztos teljesítménnyel győztek. Harmadik sikerével a Nyíregyháza állt a tabella élére, megelőzve az eddig egy pontot elvesztő Békéscsabát.

Női Extraliga:
1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza 1:3 (–17, –18, 20, –19)
Legjobb pontszerzők:
Klisura 23, ill. Varga 22

A Kaposvár jól kezdte a mérkőzést és az első szett feléig még vezetett is, de a Nyíregyháza összekapta magát és megfordította, majd meg is nyerte az első játékrészt. A második játszmára teljesen szétesett a Diamant, a Nyíregyháza végig vezetve megnyerte a második szettet is. Sokáig úgy tűnt, hogy a vendégek három játszma alatt befejezik a mérkőzést, de a Kaposvár összeszedte magát és 25:20 arányban megnyerte a harmadik szettet. A negyedik szettre azonban már nem maradt elég ereje a hazai csapatnak. Rengeteg szép labdamenetet láthatott a közönség ebben a játékrészben, de végül a Nyíregyháza kerekedett felül, amivel kialakult a 3:1-es végeredmény.

Szasa Nedeljkovics: – Tulajdonképpen az egész mérkőzés alatt kerestük az energiáinkat és a játékunkat, igazából nem tudtunk mit kezdeni a Nyíregyháza taktikájával. Csak a harmadik játszmában voltunk képesek eredményesen röplabdázni.
Hollósy László: – Bár csak a bajnokság elején járunk, nagyon értékes győzelmet arattunk, Kaposvárról nem sok csapat távozik majd pontokkal. Nagyon örülök, hogy sikerült nyerő taktikát kidolgoznunk, a harmadik szettet leszámítva úgy játszottunk, ahogyan azt a mérkőzés előtt megbeszéltük.

Október 25., péntek
19:00 Jászberény – Hungast Haladás (női Extraliga)
19:00 Vidux-Szegedi RSE – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó)
19:00 TFSE – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő)