Hengerelt válogatottunk az Eb-nyitányon

Archív

Megkezdte Európa-bajnoki szereplését női válogatottunk. A csapat első ellenfele az Eb-újonc Észtország volt a Papp László Budapest Sportarénában, s a mieink magabiztos játékkal háromszettes sikert arattak, így négy év után nyertek újra mérkőzést a kontinenstornán.

MAGYARORSZÁG – ÉSZTORSZÁG 3:0 (15, 17, 15)

Papp László Sportaréna, 2500 néző. V: Temelisz (görög), Szarikaja (török).

MAGYARORSZÁG: Tálas 3, Sándor 11, Pekárik 7, Németh 14, Szakmáry 10, Nagy E. 6. Csere: Molcsányi (liberó), Dékány, Bleicher, Török, Gyimes 1, Bokorné Liliom. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

ÉSZTORSZÁG: Mőnnakmae 1, Miilen 4, Hollas 4, Laak 1, Peit 4, Kullerkann 5. Csere: Nolvak (liberó), Bahmatsev, Ennok 3, Pajula 1, Moor 3. Szövetségi kapitány: Andrei Ojamets.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:0, 4:6, 10:6, 12:7, 19:9, 19:12, 21:10, 21:14, 24:15. II. játszma: 2:0, 3:4, 7:4, 11:6, 16:10, 18:13, 22:14, 24:16. III. játszma: 2:0, 3:3, 13:4, 19:7, 24:10.

Németh Anett pontjaival kezdődött a találkozó, és bár az észtek gyorsan egyenlítettek, utána Szakmáry Gréta villant kétszer. A vendégek azonban csak nem akartak leszakadni, sőt a vezetést is átvették. Némi idegesség érződött a csapaton, de Szakmáry megnyugtatta a kedélyeket, majd Németh Anett ászaival vettük vissza újra a vezetést. Ezután már nem volt pardon, a mieink remek nyitásokkal fokozatosan elléptek az ellenféltől, s Tálas Zsuzsanna nyitássorozatával már tíz ponttal is vezettek a mieink. Volt ugyan az észteknek még egy négyes sorozata, de ez csak a kozmetikázáshoz volt elég (25:15).

A második szett is hasonlóan indult, mint az első, két Sándor Renáta pont itt, majd észt fordítás, de aztán Pekárik Eszter ászaival helyre állt a rend. Nagyon jól nyitott a csapat, már nyolc ásznál tartottak a lányok, mire az első szervát elhibázták. Ekkor pedig már megint tetemes volt az előny. Kényelmes, hat-hét pontos előnyön tartottuk a vendégeket, így igazából ez a végjáték sem tartogatott különösebb izgalmakat. Végül a második szettlabdát beütötte Sándor Reni (25:17).

És innen már nem volt megállás: 3:3 után gyakorlatilag tetszés szerint gyártották a mieink a pontokat, s egy 10:1-es sorozattal gyakorlatilag eldöntötték a játszma és a meccs sorsát. Szakmáry nyolcas nyitássorozata után az észtek teljesen szétestek, így aztán Jan De Brandt elkezdte a cserejátékosokat is pályára küldeni. A különbség így is tovább nőtt, s végül 14 meccslabdája volt a mieinknek, igaz ebből csak a hatodikat sikerült kihasználni egy rossz nyitásnak köszönhetően, de így is simán nyert a csapat (25:15).

Jókay Zoltán (másodedző): – Sikeresen túl vagyunk a bemutatkozáson. Mindent sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk, így sikerült ennyire magabiztosra a győzelem.

A csoport állása az 1. forduló után: 1. Magyarország 1 győzelem/3 pont (3:0 szettarány, 75:47 pontarány), 2. Hollandia 1/3 (3:0, 75:48), 3. Azerbajdzsán 1/2 (3:2), 4. Horvátország 0/1 (2:3), 5. Románia 0/0 (0:3, 48:75), 6. Észtország (0/0 (0:3, 48:75)