Fiú U18-as Eb-selejtező: a horvátok elleni győzelemmel még él a remény

Az 5-7. helyért lépett pályára fiú ifjúsági válogatottunk Horvátország ellen, a Mariborban zajló Eb-selejtezőn. A mieink az első szoros szettet követően végül magabiztos, 3:0-s sikert arattak, s szombaton délután Szlovákia ellen lépnek majd pályára az Eb-selejtezők harmadik körébe való továbbjutásért.

Fiú ifjúsági Eb-selejtező, Maribor, 5-7. helyért:

Magyarország – Horvátország 3:0 (23, 16, 19)

Magyarország: Tamási 5, Fenyvesi B. 9, Hajagos 3, Kecskeméti 17, Bogdán 4, Kiss B. 4. Csere: Szentesi (liberó), Fenyvesi D., Dulcz. Szövetségi kapitány: Bodonyi Ákos.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:5, 15:16, 20:21. II. játszma: 8:3, 16:5, 21:8. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:17.

Bodonyi Ákos: – Az első szett végjátékától kezdve magabiztosan tudtunk röplabdázni ellenfelünkkel szemben, ami győzelmet hozott. De ez csak egy lépés volt a célunk elérése érdekében. Bízom benne, hogy ez a forma a holnapi meccsen is kitart és ki tudjuk harcolni a továbbjutást. Gratulálok a csapatnak és a stábnak

Január 11., szombat
14:30 Magyarország – Szlovákia (fiú ifjúsági Eb-selejtező, 5-6. helyért); Maribor
17:00 Magyarország – Ausztria (leány ifjúsági Eb-selejtező, 5-6. helyért); Zadar