Fiú junior MEVZA: az első nap után dobogón

A szlovéniai Mariborban rendezik a fiú junior MEVZA-tornát, amelyen hét válogatott méri össze tudását. A Tomanóczy Tibor vezette magyar csapat előbb 2:1-re legyőzte Ausztriát, majd ugyanilyen arányban kikapott Csehországtól. A körbeveréseknek köszönhetően a mieink jelenleg a harmadik helyen állnak.

Magyarország – Ausztria 2:1 (12, –22, 18)
Magyarország:
Iván G., Szabó V. 8, Tomanóczy 3, Boa 14, Laczi 4, Flachner 4. Csere: Sümegi (liberó), Mikuláss 2, Majoros 1, Csendes.
Tomanóczy Tibor: – Tipikus első mérkőzés volt, megyünk tovább előre.

Magyarország – Csehország 1:2 (–20, –23, 23)
Iván G. 1, Szabó V. 1, Tomanóczy 12, Boa 10, Péter 10, Flachner 7. Csere: Sümegi (liberó), Mikuláss, Majoros 2, Laczi 6, Iván B.
Tomanóczy Tibor: – Nagyon jól tartottuk magunkat és a második és a harmadik szettben partiban voltunk ellenfelünkkel. Sajnos voltak ki nem kényszerített hibák, amiket könyörtelenül kihasználtak a csehek, ezért tudták megnyerni az első két játszmát, ezen majd javítanunk kell.