Férfi NB I: vendégsikerek szombaton

Két mérkőzést játszottak le szombaton a férfi élvonalban: a Kecskemét a junior-válogatottat győzte le három játszmában, a Sümeg pedig szegeden nyert négy szettben.

Férfi Extraliga:
Utánpótlás-válogatott–HÉP-Kecskeméti RC 0:3 (–22, –17, –22)
Tomanóczy Tibor: – Köszönjük a Kecskemétnek, hogy vállalta a mérkőzést. Azt gondolom, hogy nekünk egy tanulságos összecsapás volt a mai. Nagyon hullámzott a játékunk, de volt tartásunk és föl tudtunk állni 3-4 pontos hátrányból, ami dicséretes. Ami nagyon fontos a jövőre nézve, hogy meg kell tanulnunk, hogy a végjátékban nem ronthatunk nyitást. A 3. játékrészben 20 fölött 2 nyitást is rontottunk, ami döntőnek bizonyult. A Kecskemét megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, viszont ami nagyon fontos az Európa-bajnoki selejtezőre nézve, hogy küzdeni tudásból ötösre vizsgáztak a játékosok. Ezen az úton kell haladnunk tovább.
Dávid Zoltán: – Nehéz mérkőzés volt. Attól függetlenül, hogy az eredmény 3:0, minden egyes pontért, minden egyes szettért kőkeményen meg kellet küzdenünk. Az volt, amire számítottunk, hasonló mérkőzés volt ahhoz, amit decemberben játszottunk a fiatalok ellen. Mindig arra kérem a saját játékosaimat, hogy soha ne becsüljünk le senkit. Nagyon tetszik a válogatottban, hogy éhesek a sikerre, és van bennük tűz, ami a mai fiatalságban ritka. Szóval kőkemény mérkőzésen sikerült elhoznunk a 3 pontot, aminek nagyon örülök, mert nekünk nagyon-nagyon szükségünk volt erre.

Férfi NB I:
Vidux-Szegedi SE–Sümegi RE 1:3 (–26, 21, –21, –20)
Nusser Elemér: – Úgy gondolom, hogy ami bennük volt, azt a csapat kihozta magából. Szomorú vagyok, hogy nem tudtunk legalább még egy szettet nyerni, viszont büszke is vagyok a srácokra. Két kezdő emberünk nem volt, illetve Csányi Dani is egész héten nem edzett betegség miatt, rajta látszott, hogy hiányzott neki a munka. Annak örülök, hogy alapemberemet legalább pályára tudtam állítani. Azt mondom, hogy így, ilyen zilált állapotunkban is tisztességesen játszottunk.
Németh Zoltán: – Rendkívül nehéz mérkőzés volt. Rengeteg nyitást rontottunk, amivel saját helyzetünket nehezítettük meg. Fontos volt, hogy megnyerjük a mai találkozót, de a hibáinkat a jövőben javítanunk kell. Gratulálok a srácoknak, a harcossággal ma sem volt probléma.