Férfi NB I: a rangadót és a középszakaszt is nyerte a VRCK

Teljes fordulót rendeztek a férfi Extraligában és az NB I-ben. A címvédő Kazincbarcika a Pénzügyőrt, a Kecskemét a Kaposvárt, a MAFC pedig a DEAC-ot győzte le 3:1-re. A Vegyész a mostani győzelemmel megnyerte a középszakaszt.

Férfi Extraliga:

Vegyész RC Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr SE 3:1 (–22, 17, 23, 16)

Kazincbarcika, 650 néző. V: Adler, Halász P.

VRCK: Páez 8, Németh 13, Juhász 4, Szabó D. 25, Milev 7, Macko 5. Csere: Vitko (liberó), Blázsovics. Vezetőedző: Marek Kardos.

PSE: Magyar 1, Vitjuk 2, Flachner 7, Kovács Z. 24, Kiss D. 5, Rása 8. Csere: Bán (liberó), Szalai 7, Bokor. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 5:8, 13:16, 21:19. II. játszma: 8:3, 16:8, 21:15. III. játszma: 7:8, 16:15, 21:19. IV. játszma: 8:3, 16:9, 21:14.

Marek Kardos: – Csapatkapitányunk, Szabó Dávid ma remek napot fogott ki, igazi vezér volt, és a társak is beálltak mögé. Jól nem játszottunk, de blokkban és védekezésben hoztunk extrát, és ennek köszönhetően nyertünk. Nem vagyunk még playoff formában, de még van időnk felkészülni.

Jókay Zoltán: – Megreformáltuk ma a röplabdát, mert gyakorlatilag négyesütő nélkül játszottuk végig a mérkőzést. Annak ellenére, hogy ma nem jött össze a siker, láttam pozitívumokat, hogy elindultunk a helyes úton.

HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár 3:1 (22, 24, –19, 28)

Kecskemét, 200 néző. V.: Mezőffy, Halász E.

KECSKEMÉT: Amarildo 3, Krupánszki 19, Szabó M. 5, Pesti 21, Sanchez 22, Gacs 3. Csere: Deák, Kara (liberók). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

FINO: Bozóki 6, Nagy J. 9, Nagy P. 26, Horváth K. 19, Kalmár 4, Keen 5. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:13, 21:17. II. játszma: 8:5, 16:11, 21:18. III. játszma: 7:8, 13:16, 17:21. IV. játszma: 8:7, 16:13, 20:21.

Dávid Zoltán: – Az első két szettet sikerült megnyernünk, aztán visszaesett a teljesítményünk, buta hibákat követtünk el. A negyedik játszma végén mi kerekedtünk felül, és fontos mérkőzést nyertünk a Kaposvár ellen.

Demeter György: – Az első szett kivételével megfelelő koncentrációval játszottunk, a végjátékokból viszont extrább teljesítménnyel a Kecskemét jött ki jobban. Ellenfelünk végig ragyogóan védekezett, és ez a játszmák végére mindig felőrült minket.

MAFC-BME – DEAC 3:1 (20, 17, –25, 23)

Folyondár utca, 50 néző. V: Szabó Zs., Kiss Z.

MAFC: Bakóczy 3, Posztós 8, Csépke 3, Csoma 9, Kun 10, Eke 10. Csere: Bene (liberó), Török P. 1, Németh F. 10, Tar 7. Bán B. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

DEAC: Ádám 1, Remete 6, Tóth A. 8, Budai 10, Kiss I. 6, Hubicska 2. Csere: Mészáros, Barna (liberók), Szikszai 3, Ötvös 1. Vezetőedző: Fodor Antal.

Schildkraut Krisztián: – Megszereztük a számunkra fontos bajnoki pontokat, mást nem szeretnék mondani erről a mérkőzésről.

Fodor Antal: – Előzetesen abban bizakodtunk, hogy szorossá tudjuk tenni a mérkőzést, esetleg tudunk játszmát is nyerni. Nem sokon múlt, hogy összejöjjön egy bravúr. A fiúk megtették, amit lehet, összességében elégedettek vagyunk.

Férfi NB I:

Sümeg – Dunaferr 3:0 (17, 24, 22)

Sümeg, 50 néző. V: Varjasi, Vigh.

SÜMEG: Sow 11, Török R. 4, Kunnert 8, Tigyi 10, Erki 16, Németh Z. 4. Csere: Nagy P. (liberó), Péter 5. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

DUNAFERR: Csizmadia, Laczi 9, Tomanóczy B. 4, Matyiák 10, Iván B. 3, Móró 2. Csere: Sárközi (liberó), Hatvany 9, Iván G., Majoros 5, Mihucz 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:13, 21:15. II. játszma: 5:8, 16:13, 21:17. III. játszma: 7:8, 16:14, 21:18.

Tamás Zoltán: – 3:0-ra győzni sosem könnyű, így ez értékes siker számunkra. A játékosok kisegítették egymást, amikor hullámvölgybe kerültünk, és ezt a közönség értékelte.

Tomanóczy Tibor: – Mérkőzések óta úgy érzem, hogy az aktuális ellenfelünk bármit megtehet a pályán, ha viszont mi bármit csinálunk, az minimum sárga lap. Nem könnyű így játszani. Egy fiatal csapat ezt nem bírja el. Amivel elégedett vagyok, az a küzdeni tudásunk. Nem ez a vereség fájó, hanem a Szolnok elleni hazai kudarc.

Szolnok – MÁV Előre 1:3 (–22, 21, –15, –20)

Szolnok, 50 néző. V: Suba, Csizmarik.

SZOLNOK: Tímár 4, Szabó P. 6, Gazsi 2, Boa 18, Tamasi 8, Csendes 1. Csere: Farkas R. (liberó), Soyvural 2. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

MÁV ELŐRE: Stefanovics 4, Guzmics, Kaposi 9, Kholman 4, Salazar 12, Németh Zs. 2. Csere: Takács M. (liberó), Szőke 8. Vezetőedző: Németh Ödön.

SZESE-Győr – PTE-PEAC 2:3 (–17, 15, –18, 17, –12)

Győr, 100 néző. V: Éri, Barabás.

GYŐR: Földes 1, Horváth B. 18, Leiner 2, Szántósi 17, Falvay 7, Flachner K. 9. Csere: Lengyel (liberó), Mészáros 1, Bíró 13, Apáti. Vezetőedző: Fehér Tibor.

PÉCS: Jánossy 10, Kiss N. 9, Pordán 5, Horváth B. 14, Soós 16, Dolgos 1. Csere: Kaszás (liberó), Fodor, Portik, Szabó G. 1. Vezetőedző: Storcz Tamás.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 15:21. II. játszma: 7:8, 16:11, 21:14. III. játszma: 6:8, 13:16, 15:21. IV. játszma: 6:8, 16:12, 21:16. V. játszma: 2:5, 5:10, 10:12.

Fehér Tibor: – A játékosokon érződött, hogy négy nap alatt ez már a negyedik mérkőzésük volt, hiszen a két felnőtt mérkőzésen kívül az U21-es bajnokságban is pályára léptünk. Sajnáljuk a vereséget, de ebben az állapotban a játékosaim mindent megtettek a győzelemért. A továbbiakban sokkal fegyelmezettebb játékra lesz szükségünk, hogy sikeresebbek legyünk.

Storcz Tamás: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Több játékelem is működött, amikor fegyelmezetten játszottunk, mi irányítottunk. A hullámzó teljesítményünk látszik az eredmény alakulásán is. Ennek kisimítása a feladat a rájátszásra.