Férfi NB I: a Kecskemét botlása után a Vegyész nyerte az A-csoportot

Négy mérkőzést játszott utánpótlás-válogatottjaink évzárásként a bajnokságban. A juniorok nagy meglepetésre 0:2-ről fordítottak a kupagyőztes Kecskemét ellen, majd vereséget szenvedtek a bajnok Kazincbarcikától Rácalmáson. A kecskemétiek botlásának köszönhetően a Vegyész nyerte az alapszakaszt az A-csoportban, a MAFC és a Kecskemét előtt. Az ifjúsági válogatott előbb pontot szerzett a Szegeddel szemben, majd szettet rabolt a DEAC-tól.

Férfi NB I, A-csoport:
Junior-válogatott–Kecskeméti RC 3:2 (13, 15, 23, 22, 13)
Dávid Zoltán (KRC): – 0:2 után teljesen elkalandoztunk, azt hittük már megvan a meccs, de ez nem így történt. Elégedetlen vagyok mindenkinek a hozzáállásával, mert így egyszerűen nem lehet. Gyakorlatilag megvertük magunkat, de egyébként a válogatottnak gratulálok a győzelemhez!

Junior-válogatott–Vegyész RC Kazincbarcika 0:3 (–22, –18, –21)
Legtöbb pont: Szabó V. 14, ill. Árva 20
Marek Kardos (VRCK):
– Amíg fegyelmezettek voltunk, nem volt gondunk, de több alkalommal sem tudtunk koncentráltak maradni, valamint a hozzáállással is akadtak problémák. Jó dolog viszont, hogy a megingásaink ellenére jól játszottunk, főleg a második és harmadik szett hajrájában.

Ifjúsági-válogatott–Vidux-Szegedi RSE 2:3 (–22, 23, –16, 14, –9)
Legtöbb pont:
Kasnyik 15, ill. Csányi 27
Bodonyi Ákos: – Hasznos mérkőzést játszottunk, amelynek során visszajelzéseket kaptunk a hiányosságainkról. A blokkvédekezés fejlesztése a jövőbeni cél, tovább kell építeni a blokk és a mezőnyvédekezés kapcsolatát. A támadások magabiztos befejezésére is nagy hangsúlyt kell fektetni. Gratulálok a Szegednek, bízom a sikeres folytatásban.
Nusser Elemér: – Látszott rajtunk, hogy év végi meccsről van szó, kicsit már karácsonyi hangulatban, a két legjobb feladónk nélkül. Erre a szezon végi derbire már nem tudtunk túlságosan felpörögni, bár az első szettben még ez nem látszott, akkor nem hibáztunk túl sokat. Szoros meccs lett belőle, de ennél is érdekesebb, hogy nagyon hullámzó lett. Egyszer az egyik félnek nem ment, a következő szettben a másiknak. Az persze biztos, hogy jó egy ilyen sikerélménnyel az ünnepekre menni, hiszen nyáron nem feltétlenül gondoltuk, hogy három győzelemmel állunk majd az év végén. Szintén pozitívum, hogy mindenki jól járt: mi elértük a harmadik sikert, a válogatottnál pedig azt mondták, számukra nagyon hasznos volt ez a találkozó. Szurkolóinknak köszönjük az idei támogatást és a hazai meccseken a fantasztikus hangulatot, minden drukkerünknek áldott, békés karácsonyi ünnepeket, és sikerekben gazdag, boldog új évet kívánunk!

B-csoport:
Ifjúsági-válogatott–Debreceni EAC 1:3 (22, –17, –15, –23)
Kecskeméti B. 20, ill. Hubicska 28
Bodonyi Ákos: – A játék képét tekintve előrelépés volt látható a tegnapi mérkőzéshez képest. A fiúk helyenként fel tudták venni a versenyt az Extraligás DEAC-cal. Néhány játékelemben, mint a kontratámadások, a blokk és a nyitásfogadás, további finomhangolásra lesz szükség.
Fodor Antal: – Licsit álmosan kezdtünk és mivel a feladónk is hiányzott, fel kellett borítani a csapat szerkezetét. Ez megzavarta a fiúkat, gyengén kezdtünk és csak lassan álltunk lábra. A meccs első harmada után azonban már nem volt kérdés, hogy nyerni fogunk, csak az, hogy mennyire. Gratulálok az ifjúsági válogatottnak mert egészen jó teljesítményt nyújtottak, míg mi halványabbak voltunk a szokásosnál.