Férfi Extraliga: szetthátrányból fordított a Kecskemét ellen a Fino

A férfi Extraliga 4. fordulójának rangadóján a Fino Kaposvár 0:1-ről fordítva négy játszmában legyőzte a vendég Kecskemétet. Az NB I-ben a Kistext Szolnokon tudott nyerni 3:0-ra.

Férfi Extraliga:
Fino Kaposvár – Kecskeméti RC 3:1 (–28, 18, 15, 23)
Kaposvár, 300 néző. V: Mezőffy, Halász E.
FINO: Veleckij 1, Keen 6, Ouyachi 16, Melnyikov 16, Horváth K. 19. Csere: Bozóki (liberó), Makarov 9, Kalmár 3, Kiss M., Iván G. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
KECSKEMÉT: Kaszap 8, Krupánszki 13, Rabeka 8, Kandulinski 9, Gebhardt N. 13, Nagy J. 7. Csere: Deák (liberó). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az első játszmában a hazaiak kezdtek jobban, ám az alföldiek a szélső ütő Gebhart Norbert ponterős játékának köszönhetően a szett derekán fordítottak. Négy ponttal is vezetett a KRC, a somogyi együttes azonban egyenlített, a fordulatos hajrában két játszmalabdát hárítva mégis a kecskemétiek kerekedtek felül.

A második szettet jó játékuknak és a vendégek rengeteg ki nem kényszerített hibájának köszönhetően könnyedén nyerték a kaposváriak, akik a harmadik felvonásban a korábbinál is pontosabban röplabdázva nagy különbségű diadalt arattak. A kecskemétiek dolgát ekkor nehezítette, hogy a vezetőedző Dávid Zoltán a játszma elején rosszul írta fel együttese felállását, így csapatának szokatlan összeállításban kellett játszania.

A negyedik etap ismét kiegyenlített küzdelmet hozott, egészen a legvégéig fej fej mellett haladtak a felek, 22:22 után azonban két pontot szerzett a Kaposvár, amely az orosz Ilja Makarov ütésével a második mérkőzéslabdáját kihasználva győzött (MTI).

Ruben Wolochin: – A mérkőzés folyamán folyamatosan javult a játékunk. Mentálisan erősek voltunk, és át tudtunk lépni a nehezebb periódusokon is, ami hozzásegítette a csapatot a győzelemhez. A blokkban és védekezésben fontos pillanatokban hoztunk extrákat. Ez a győzelem lökést adhat a szezonra és az előttünk álló feladatok leküzdéséhez.

Dávid Zoltán: – Az első szett igazán küzdelmes volt, fejben ott tudtunk lenni és megnyertük. Ez sajnos nem mondható el a második szettről, ami különösen bosszantó hiszen a lélektani előny nálunk volt a végletekig kiélezett első játszma után. A harmadik játszma elején kapkodtam, sokminden kavar főtt a fejemben amit a sikertelen 2.játszma után elszerettem volna mondani a srácoknak és rosszul írtam fel a kezdő állásrendet, ez rányomta a bélyegét a 3.jàtszmára. Bizakodásra ad okot, hogy a 4.szettben küzdöttünk és próbáltuk tartani a lépést, de kevésnek bizonyult az igyekezet. Sok hibát vétettünk sajnos. A Kaposvár ezzel szemben, minden kivételezett labdát pontra tudott váltani és ezzel nyerni tudtak. Ma ez a Kaposvár jobb volt, gratulálok nekik. Menni kell tovább előre!

Férfi NB I:
Szolnok – Kistext 0:3 (–23, –23, –18)
Szolnok, 50 néző. V: Varjasi, Tillmann.
Legtöbb pont: Banai 13, ill. Chamone és Gönczi 9-9
Gulyás Ferenc: – Jó mérkőzést játszottunk szimpatikus volt a csapat hozzáállása. Úgy gondolom mérkőzésről mérkőzésre egyre jobban fejlődünk. Gratulálok a KISTEXT-nek.
Weczera Csaba: – Igaz, sikerült 3:0-ra nyernünk, de maradt egy kis hiányérzet bennem a mutatott játék miatt. Nem voltunk eléggé koncentráltak és ezt a Szolnok igyekezett kihasználni. A csapat erősségét viszont mutatja hogy az ellenfél mellett saját magunkon is felül tudtunk kerekedni és a kiélezett helyzetekben jó döntéseket hozni! Gratulálok mindkét csapatnak mert harcos kis meccset vívtunk!

Október 10., szombat
15:00 DEAC – Dunaferr (férfi Extraliga)
15:00 DSZC-Eötvös DSE – Jászberény (női NB I)
17:00 MTK Budapest – Swietelsky-BRSE (női Extraliga – zárt kapuk mögött)
18:00 Újpesti TE – Diósgyőri VTK (női Extraliga); Tv: sportstream
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek RA (női Extraliga); Tv: kapos.hu
18:00 TFSE – Gödöllői RC (NB I – zárt kapuk mögött)
19:45 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga – zárt kapuk mögött); Tv: M4 Sport+