Férfi Extraliga: nehezebben, de ezúttal is a Vegyész győzött

Egy mérkőzést játszottak le szerdán a férfi Extraligában. Azok után, hogy vasárnap a fővárosban is megmérkőztek egymással, most Kazincbarcikán is összecsapott a VRCK és a MAFC. A vendégek az első két játszmában ezúttal is szorongatták a bajnoki címvédőt, a harmadik szettet pedig meg is nyerték, végül azonban a Vegyész ezúttal is begyűjtötte a három pontot.

Férfi Extraliga:

Vegyész RC Kazincbarcika–MAFC-BME (22, 23, –19, 15)

Kazincbarcika, 300 néző. V: Árpás, Mezei.

VRCK: Páez, Gebhardt N. 7, Juhász 14, Szabó D. 22, Milev 11, Macko 7. Csere: Vitko (liberó), Toronyai, Árva 4, Blázsovics 5. Vezetőedző: Marek Kardos.

MAFC: Török P. 1, Posztós 13, Eke 7, Csoma 12, Bohnicsek 17, Szabó B. 6. Csere: Bene (liberó), Németh F. 1, Kun, Csépke. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:15, 21:18. II. játszma: 8:2, 16:11, 20:21. III. játszma: 7:8, 11:16, 16:21. IV. játszma: 8:6, 16:8, 21:12.

Marek Kardos: – Sokat hibáztunk, kétszer annyit, mint vasárnap, és főleg támadásban. Van, volt néhány sérültünk, emiatt kicsit fáradtabbak a fiúk, talán ez is közrejátszott ma. Most lesz időnk pihenni, hogy feltöltődjünk a hátralévő mérkőzésekre.

Schildkraut Krisztián: – Sajnálom az első két szettet, nyerhettünk volna, de mi nem vagyunk profi csapat, és ennyit számít, ha egy csapat többet labdázik. A harmadik játszmában azért megmutattuk, hogy tudunk mi is játszani, a negyedikre pedig fejben már egy kicsit elfáradtunk. Azonban, ha így játszunk a folytatásban, még megnehezíthetjük néhány csapat dolgát.

(Fotó: vrck.hu)