Férfi Extraliga: könnyű kaposvári siker a DEAC ellen

Egy mérkőzést játszottak le szombaton a férfi Extraligában, amelyen a Fino Kaposvár hazai pályán magabiztosan győzött a debreceniekkel szemben.

Férfi Extraliga:

Fino Kaposvár – DEAC 3:0 (14, 16, 17)

Kaposvár Aréna, 400 néző. V: Vári, Soltész.

Fino Kaposvár: Keen 1, Bögöly 13, Makarov 6, Kruzskov 18, Horváth K. 8, Nagy J. 4. Csere: Bozóki (liberó), Kalmár Á. 2, Martinez 1, Kiss M., Kulcsár A. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

Debreceni EAC: Tóth A. 1, Bagics 11, Remete 3, Fazekas B. 1, Veres B. 4, Csizmadia 5. Csere: Nagy A., Mészáros Z. (liberók), Ádám A., Kiss I., Szikszai. Vezetőedző: Foror Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:4, 10:5, 15:6, 20:10, 24:13. II. játszma: 5:4, 10:9, 14:13, 22:13, 24:15. III. játszma: 5:1, 10:4, 15:8, 20:13.

A kezdés meglehetően szoros volt, ellenben a folytatás… A két orosz légiós, Jurij Kruzskov és Ilia Makarov hangyaszorgalommal gyűjtögette a pontjait, s a Fino Kaposvár idegenlégós különítményéhez a saját nevelésű Bögöly Gábor is csatlakozott. A másik oldalon az ex-kaposvári Bagics Balázs próbálta velük tartani a lépést inkább kevesebb, mint több sikerrel.

A folytatásban csak a második játszma első felében tudta tartani a lépést a Debreceni EAC együttese az egyébként igencsak sokat hibázó házigazdákkal (14:13, majd 22:13). A szett vége felé aztán egymás után jöttek a cserék; Kalmár Ákos, Kiss Máté, Kulcsár Adrián és az olasz-argentin Ignacio Martinez is pályára került. Kalmár a pontszerzők közé is feliratkozott, a játékrész végét pedig Martinez szemfüles megoldása jelentette.

A harmadik, utolsó játékrészben szerezte a legtöbb pontot a vendég debreceni alakulat – egészen pontosan hárommal többet, mint az elsőben, s egyel többet, mint az előző másodikban –, vagyis nagyon nagy túlzás lenne azt írni, hogy akárcsak egy pillanatig is veszélyben lett volna a Fino győzelme. Ekkor egyébként villámrajtot vett a hazai egylet, és jó darabig úgy tűnt, hogy nemes egyszerűséggel kiüti debreceni ellenfelét, ám a szett hajrájában megesett rajtuk a szívük.

Ruben Wolochin: – Nagyon koncentráltan játszottunk mérkőzés kezdetétől a végégig. Azt gondolom, hogy a játékhoz való hozzáállásunk nagyon jó volt ma. Azt kell gyakorolnunk, hogy ezt a jó formát meg tudjuk tartani az Extraliga második felére is, amikor az igazán kemény mérkőzések következnek, azok, amelyeknek már nagyon nagy tétje van.

Fodor Antal: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, hiszen egy remek formában lévő Kaposvárhoz utaztunk, ráadásul az egyik kulcsjátékosunk is lebetegedett. Érvényesült a papírforma, igyekszünk levonni a megfelelő konzekvenciákat, hogy a folytatás sikeresebb legyen.