Férfi Extraliga: Kazincbarcikán jobban ment a Pénzügyőrnek

A férfi Extraliga elődöntőjének második mérkőzését játszotta le a Vegyász és a Pénzügyőr. A fővárosiak az első ötszettes sikerük után idegenben magabiztosan, három szettben diadalmaskodtak. A női NB I alsóházában a Budaörs háromszettes sikert aratott a Jászberény ellen.

Férfi Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés:
Vegyész RC Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr 0:3 (–20, –22, –17)
Kazincbarcika. V: Horváth M., Árpás.
VRCK: Páez 1, Ciupa 7, Juhász 9, Árva 6, Mineiro 7, Mihalj 8. Csere: Dudás 1 (liberó), Péter, Csizmadia, Földes, Bibók 2. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
PSE: Rása 7, Magyar B. 3, Reffatti 12, Pedrao 11, Kovács Z. 12, Kiss D. 7. Csere: Feliciano, Bán (liberók), Tordai, Solti, Szabó M. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Ott folytatta a Pénzügyőr, ahol három nappal ezelőtt abbahagyta, gyorsan kiharcolta magának a két-három pontos előnyét, és irányította a találkozót. A szett derekához érve sikerült egalizálnia a Vegyésznek, de Reffattiék újra sebességet váltottak, többpontos fórt építettek ki. A szett második felében Juhász Pétert kellett lecserélni, a játék képe azonban nem változott, előnybe kerültek a fináncok (20:25).

4:9-nél kellett időt kérnie Toronyai Miklósnak, és innen kellett elkezdeni a felkapaszkodást. Nem fogadott rosszul a VRCK, de a PSE a játék minden elemében hatékonyabb volt, és ez még akkor is igaz volt, ha 20:21-nél Jókay Zoltán kért időt. A végjátékban játékosai nem hibáztak, így nyugodtan készülhettek a harmadik felvonásra (22:25).

Beragadt a Kazincbarcika, mínusz ötről kellett gyakorlatilag kezdenie a játszmát, és amikor megszerezte a tizedik pontját, már csak kettő volt a hátránya. A bírók oda adtak egy pontot a vendégeknek, ami kicsit megzavarta Páez Carlosékat, rögtön hat volt közte ismét a különbség. Toronyai cserékkel, időkéréssel próbált beleavatkozni a meccsbe, de innen már nem sikerült feltornáznia magát a csapatának. A vendég siker pedig azt jelentette, hogy a pénteki meccsen el is dőlhet a párharc (17:25).

Toronyai Miklós: – Enervált volt a társaság, aminek nem tudom az okát. Azt hiszem, hogy a Pénzügyőr nem hozott olyan extrát, mint tette azt a Magyar Kupa-visszavágón, egy lagymatag meccsen nyert könnyedén. Ezen el kell gondolkodni. Sokszor nem azt csináltunk, amit kellett volna, voltak megoldásaink a nehéz helyetekre, de ebből semmit nem láttam vissza. Nincs vége a párharcnak, de eddig sem volt könnyű dolgunk.
Jókay Zoltán: – Sikerült kijavítanunk azokat a hiányosságokat, amelyek az előző mérkőzésen előfordultak, illetve koncentráltabban és színesebben tudtunk játszani.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2–0 a Pénzügyőr javára.

Női NB I alsóház:
Budaörs – Jászberény 3:0 (13, 18, 18)
Budaörs. V: Gyulai, Szél.
BDSE: Horváth P. 4, Szabó L. 12, Martinez 7, Sziládi 13, Orosz 6, Pisák F. 5. Csere: Berkó V. (liberó), Vincze, Hernády, Merza. Vezetőedző: Fésüs Irén.
JÁSZBERÉNY: Berényi 1, Sléder 5, Imre 2, Nagy O. 4, Kocsmár 3, Juhász 2. Csere: Sándor (liberó), Hajdu 4, Csiki, Horváth R. 1. Vezetőedző: Deme Gábor.

Március 24., szerda
16:00 Szent Benedek RA – MTK (női Extraliga 5-8. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv
18:00 1. MCM Diamant Kaposvár – Swietelsky-BRSE (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: kapos.hu
19:00 Diósgyőri VTK – Újpesti TE (női Extraliga 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Kistext – Dág (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 DEAC – Kecskemét (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 Dunaújváros – MÁV Előre Bericap (férfi Extraliga kvalifikáció); Tv: Sportstream.hu

Március 25., csütörtök
18:00 Fino Kaposvár – MAFC-BME (férfi Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: kapos.hu
18:30 Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv

Március 26., péntek
19:30 MEAFC-Miskolc – Szolnoki RK (férfi NB I alsóház)
20:00 LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RCK (férfi Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv

Március 27., szombat
16:00 MÁV Előre Bericap – Dág (férfi Extraliga kvalifikáció)
16:00 PTE-PEAC – DSZC Eötvös DSE Derecske (női NB I alsóház)
18:00 Swietelsky-BRSE – 1. MCM Diamant Kaposvár (női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés)
18:00 MAFC-BME – Fino Kaposvár (férfi Extraliga elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv
18:00 Újpesti TE – Diósgyőri VTK (női Extraliga 5-8. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Sportstream.hu
19:00 MTK – Szent Benedek RA (női Extraliga 5-8. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv

Március 28., vasárnap
13:00 Vidux-Szeged – Sümeg (férfi NB I alsóház)
17:30 Dunaújváros – DEAC (férfi Extraliga kvalifikáció); Tv: Sportstream.hu
18:00 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
19:00 Kecskemét – Kistext (férfi Extraliga kvalifikáció)

(Fotó+szöveg: vrck.hu)