Férfi Extraliga: ismét hátrányból nyert a MAFC-BME

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Az első szett még a DEAC-é volt, és a második játszmában is jól álltak, de aztán a fővárosiak egyre jobban játékba lendültek és megnyerték a találkozót. Az NB1-ben a Szeged a MEAFC-Miskolc otthonából hozta el a 3 pontot.

Ahogy azt ebben a szezonban már többször is láttuk a DEAC-tól, most is erősen kezdte a mérkőzést, elsősorban Fazekas és Bagics volt elemében, a hazaiak pedig több hibát is vétettek a szett elején, amit a debreceniek ki is használtak (20:25, 0:1).

A második játszmától kezdődően a DEAC futott az eredmény után, a MAFC belelendült a játékba, ültek az ütéseik (elsősorban Krupánszki révén), de a debreceniek is több hibával játszottak, így egyenlíteni tudtak a hazaiak (25:23, 1:1). A harmadik játékrészben kicsit szétesett a DEAC játéka, a fővárosiak pedig továbbra is kitűnően muzsikáltak támadásban, Lescay és Szabó Barna szállították a pontokat, majd Krupánszki ütésével ez a szett is az övék lett (25:17, 2:1). Nem adta ki az irányítást a kezéből a MAFC, a negyedik játszmában  is csak egy-két pontra tudott felzárkózni a DEAC, de végig volt erre válasza a hazaiaknak, így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést (25:20, 3:1).

Férfi Extraliga:
MAFC-BME – DEAC 3:1 (-20, 23, 17, 20)
Folyondár utca, 77 néző. V: Árpás, Bátkai-Katona.
MAFC: Gomez 5, Krupánszki 17, Lescay 17, Szabó Barna 16, Benkő 8, Eke 1. Csere:Pápai (liberó), Szabó Balázs 4, Szabó Bence. Vezetőedző: Nagy Péter.
DEAC: Tóth A. 3, Bagics 16, Remete 5, Fazekas 21, Veres 8, Kiss I. Csere: Mészáros Z., F. Nagy (liberók), Ádám, Imre 1. Vezetőedző: Fodor Antal.
Nagy Péter:
 – Az első játszmában semmi sem valósult meg abból, amit kértem a srácoktól. A nyitásaink nagyon gyengék voltak és dekoncentráltak voltunk, ezáltal a támadásaink is elgyengültek. Amint elkezdtük irányítani a játékot, onnantól nem volt kérdés, hogy mi nyerjük a találkozót.
Fodor Antal: – Egy jól felkészült MAFC-nak voltunk a vendégei. Élvezetes, változatos, jó mérkőzést játszottunk velük. Kis szerencsével pontot is lophattunk volna. Játékunkat biztatónak látom a jövőt illetően.

Férfi NB1
MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE 1:3 (–19, –14, 21, –16)
Miskolc, 100 néző. V: Csizmarik, Rácz.
MEAFC: Csizmadia 5, Lipatov 5, Kovács 4, Kozsla 7,Mencsur 17, Simkó 7.  Csere: Karóczi, Szántai (liberók), Berkes 4, Surányi, Pallós, Orosz. Vezetőedző: Bagó László.
SZEGED: Piti 5, Dileo 5, Csányi 18,  Pozzobon 23, Sarnyai 8, Csendes 9. Csere: Bodnár (liberó),  Honti. Vezetőedző: Nusser Elemér.
Nusser Elemér:
 – Sérültekkel, illetve otthon maradt játékosokkal teletűzdelt volt a csapatunk, maximálisan kihoztuk a mérkőzésből azt ami benne volt. A srácok egyre jobban csapattá érnek. A harmadik szett végén 5 percnyi megingásunkat használta ki a Miskolc, egyébként végig uraltuk a mérkőzést.