Férfi Extraliga: a fővárosban jutott döntőbe a Fino

Kialakult a férfi Extraliga döntőjének a párosítása, miután az elődöntő negyedik mérkőzésén a Fino Kaposvár 3:1-re győzött a MAFC BME otthonában, azaz ők lesznek a Pénzügyőr ellenfelei a döntőben, míg a MAFC a Kazincbarcikával a bronzéremért vív majd. A férfi Extraliga kvalifikációs körében a két eddig nyeretlen csapat mérkőzését a házigazda MÁV Előre nyerte 3:2-re a Dág ellen.

Férfi Extraliga elődöntő, 4. mérkőzés:
MAFC-BME – Fino Kaposvár 1:3 (19, –18, –23, –17)
Folyondár utca. V: Ujházi, Mezőffy.
MAFC: Szabó Balázs 8, Csoma 14, Georgiev 14, Eke 4, Dimitrov, Vaszilev 18. Csere: Bene (liberó), Benkő, Bakóczy. Vezetőedző: Nagy Péter.
FINO: Bögöly 6, Makarov 7, Melnyikov 18, Horváth K. 14, Veleckij 12, Keen 4. Csere: Bozóki Bence, Bozóki Bendegúz (liberók), Kiss M. 1, Ouyachi 1, Kalmár. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
Nagy Péter:
– A harmadik játszma közepéig fegyelmezetten és jól játszottunk. Sajnos a harmadik szett elvesztése teljesen rányomta a bélyegét a mérkőzésre, amit sajnálok, mert a fiúk jól küzdöttek. Gratulálok a Kaposvárnak!
Ruben Wolochin:
– Örülök, hogy megnyertük a mérkőzést, annak pedig különösen, hogy a második szettben mentálisan erősek maradtunk, és MAFC jó játékára volt megoldásunk.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Fino Kaposvár javára.

Férfi Extraliga kvalifikáció:
MÁV Előre Bericap – Dág 3:2 (25, 18, –22, –12, 15)
Tata. V: Tillmann, Gyulai.
MÁV: Tóth K., Neukum, Stefanovics, Kulcsár, Salazar, Kholman. Csere: Szentesi, Takács M. (liberók), Náhol, Arató, Szőke. Vezetőedző: Gelencsér Balázs.
DÁG: Flachner D., Buzás, Kunert, Sow, Kun, Jánossy. Csere: Kara, Steiner (liberók), Majer, Krekk, Oláh. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
Gelencsér Balázs:
– Egy igen tanulságos leckét kaptunk ma a Dág csapatától! Sportemberekként, csapatként megmutatták, hogyan kell ezt a játékot játszani. Több meghatározó játékosukat nélkülözve sem adták fel egy pillanatra sem. Gratulálok nekik a mai teljesítményükhöz!
Tamasi Ákos: – Jól indult számunkra a mérkőzés, fegyelmezetten kevés hibával játszottunk, kihasználtuk ellenfelünk hibáit, ám a végére elfogyott az előnyünk, és a Székesfehérvár csapata fordítani tudott. A második szettre rányomta a bélyegét az elveszített első szett, azonban a harmadik játszmától elkezdte játszani a csapat azt a játékot, amit vártam tőlük. Önfeledt, bátor, felszabadult játékot sikerült produkálni, aminek eredményeként sikerült kiegyenlíteni. A végletekig kiélezett döntő játszmában a Fehérvárnak jött ki jobban a lépés, viszont úgy gondolom, hogy ilyen játékkal ki lehet kapni, hiszen a srácok mindent megtettek a győzelemért! Gratulálok a Székesfehérvárnak a győzelemhez!

A VASÁRNAPI PROGRAM:
17:30 Dunaújváros – DEAC (férfi Extraliga kvalifikáció); Tv: Sportstream.hu
18:00 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
19:00 Kecskemét – Kistext (férfi Extraliga kvalifikáció)