Férfi elődöntő: söpréssel jutott fináléba a Pénzügyőr

Az elődöntő harmadik mérkőzését is megnyerte a Pénzügyőr a kupagyőztes Kecskemét ellen, amely elsőként jutott így a férfi bajnokság döntőjébe. Az NB I elődöntőjében a MÁV Előre a SZESE-Győrt, a Sümeg pedig a PTE-PEAC-ot győzte le ugyancsak 3–0-ra.

Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés:

LV SPORT PÉNZÜGYŐR SE – HÉP-KECSKEMÉTI RC 3:1 (–20, 23, 22, 23)

Kőér utca, 150 néző. V: Ujházi, Kiss Z.

PÉNZÜGYŐR: Kiss D. 14, Flachner D. 8, Kovács Z. 7, Vityuk 21, Rása 8, Magyar B. 3. Csere: Bán (liberó), Szalai 7, Bokor. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

KECSKEMÉT: Deliu 3, Krupánszki 17, Szabó M. 12, Pesti 12, Sanchez 14, Gacs 4. Csere: Deák (liberó), Török Sz., Gönczi. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:4, 8:8, 10:9, 14:12, 14:17, 18:18, 19:21, 20:24. II. játszma: 3:0, 7:6, 14:11, 19:18, 22:20, 24:22. III. játszma: 4:2, 4:5, 7:6, 10:8, 11:11, 14:12, 15:18, 21:20, 24:22. IV. játszma: 4:6, 7:8, 9:12, 13:12, 14:15, 19:16, 20:20, 23:23

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Pénzügyőr javára.

Az életben maradásért küzdött a kupagyőztes Kecskemét a Pénzügyőr otthonában, hiszen, ha az elődöntő harmadik mérkőzését is elvesztik, az végképp szerte foszlatja bajnoki döntős álmaikat. Az első szettben sikerült is meglepniük a hazaiakat, azonban a fővárosiak egy szoros játszmával kiegyenlítettek. A pályán olyan feszültség volt a harmadik felvonás végén, hogy Rása Alex és a vendégek légiósa, Victor Sánchez kis híján összeverekedtek, az edzőknek és a játékostársaknak kellett közéjük állni. Végül mindketten piros lapot kaptak (ez egy-egy büntetőpontot jelentett), a játszma azonban a Pénzügyőré lett. A meccs és a továbbjutás aztán egy végletekig kiélezett játszmában dőlt el a fővárosi csapat javára, amely elsőként biztosította a helyét a bajnoki fináléban.

Jókay Zoltán: – Három… Örülünk nagyon, mert óriási párharc volt. Ma a küzdelem dominált, de ebben is felül tudtunk kerekedni, és ez nagyon pozitív dolog.

Dávid Zoltán: – Elődöntőhöz méltó és színvonalú meccs volt, gratulálok a Pénzügyőrnek, megérdemelték a döntőbe jutást. Mi is nagyot küzdöttük, de amíg ennyi buta hibát vétünk, addig nem érdemeljük, hogy döntőbe jussunk. De azért az sem ártana, ha egy ilyen színvonalú meccsre hasonlóan magas kvalitású játékvezetőket küldenének.

NB I:

MÁV Előre SC–SZESE Győr 3:0 (14, 13, 10)

Székesfehérvár, 200 néző. V: Szarka, Tillmann.

MÁV: Stefanovics 6, Náhol 1, Kaposi 12, Kholman 6, Salazar 13, Németh Zs. 9. Csere: Takács M. (liberó), Szőke 1, Damsits, Sziládi 1. Vezetőedző: Németh Ödön.

SZESE: Puspán, Horváth B. 2, Leiner 1, Szántosi 9, Falvay 1, Flachner K. 4. Csere: Bicskó (liberó), Mészáros Á., Apáti, Bíró B. 1. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:10, 21:13. II. játszma: 8:7, 16:9, 21:10. III. játszma: 8:5, 16:7, 21:9.

Németh Ödön: – Helyenként szépen játszottunk ma és esélyeshez méltón továbbjutottunk. Elégedett vagyok, hogy megnyertük az NB I Ligát. Most készülünk a következő párharcra, amely az Extraliga hatodik helyezettje ellen lesz. Gratulálok a fiúknak, a Győrnek pedig további sok sikert kívánok!

Fehér Tibor: – Gratulálok a Fehérvárnak a mai teljesítményéhez és további sok sikert kívánok a bajnokságban! Sajnos betegségek és sérülések miatt tartalékosan érkeztünk, ma ennyi telt tőlünk. Várjuk a folytatást.”

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a MÁV Előre javára.

Sümegi RE–Pécsi TE-PEAC 3:0 (14, 17, 14)

Sümeg, 50 néző. V: Nagy L., Horváth Z.

SÜMEG: Török R. 3, Kunnert 12, Sow 9, Erki 11, Németh Z. 9, Tigyi 7. Csere: Nagy P. (liberó), Péter 3, Óhidi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

PÉCS: Fodor 3, Baji, Merkel 7, Szabó G. 7, Soós, Dolgos 4. Csere: Kaszás (liberó), Portik 3. Vezetőedző: Storcz Tamás.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Sümeg javára.

Április 11., csütörtök
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár–Hungast-Haladás (női Extraliga-kvalifikáció)
19:00 Debreceni EAC–MAFC-BME (férfi Extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Szolnok–Dunaferr (férfi NB I, a 11. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Vegyész RC Kazincbarcika–Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport
Április 12., péntek
18:00 MTK Budapest–Jászberény (női Extraliga-osztályozó)
18:00 Szent Benedek-Balatonfüred–Budaörsi DSE (női Extraliga-osztályozó)
19:30 Gödöllő–Palota RSC (női NB I)
Április 13., szombat
18:00 TFSE–Diósgyőri VTK-FUX (női NB I)
19:00 MAFC-BME–Debreceni EAC (férfi NB I, az 5. helyért, 3. mérkőzés – ha szükséges)
Április 14., vasárnap
16:00 1. MCM-Diamant Kaposvár–MTK (női Extraliga-osztályozó)
16:30 Dunaferr–Szolnok (férfi NB I, 11. helyért, 3. mérkőzés – ha szükséges)
17:00 Jászberény–Budaörsi DSE (női Extraliga-osztályozó)
18:30 Fino Kaposvár–Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés)

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE!

A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.