Férfi EL: óriási csata után a bronzért harcolhat válogatottunk

Bár vezetést szerzett, végül kikapott a magyar férfi röplabda-válogatott az Ezüst Európa Liga elődöntőjében. A mieink két szettlabdát hárítva nyerték meg az első szettet, igaz, az ezt követő két játszmát simán elvesztették, de aztán a negyedikben öt szettlabdánk is volt az egyenlítéshez, de egyikkel sem sikerült élni, s végül így az ellenfél nyert 3:1. Csapatunk vasárnap Horvátországgal játszik majd a bronzéremért.

FÉRFI EZÜST EURÓPA LIGA. ELŐDÖNTŐ:
Magyarország – Dánia 1:3 (24, –17, –11, –27)
Strumica. V: Szirakov (bolgár), Jovanovics (szerb).
MAGYARORSZÁG: Keen, Horváth K. 12, Szabó A. 8, Pádár 19, Gergye 5, Gacs 5. Csere: Bozóki, Kiss M. (liberók), Blázsovics 4, Magyar. Szövetségi kapitány: Koch Róbert.
DÁNIA: O. Madsen 16, Mikelsons 9, Jensen 21, Kjär 15, Bach 7, Jacobsen 3. Csere: Hjorth (liberó), Dahl 1, Nielsen. Szövetségi kapitány: Kristian Flojstrup Knudsen.

Dánia kezdte jobban a mérkőzést, de aztán Pádár és Gergye is elkezdte szórni a bombákat, így 5:4-es állásnál már sikerült átvenni a vezetést. Felváltva estek a pontok, sokáig egyik együttesnek sem sikerült nagyobb vezetésre szert tennie a szett elején.  A játszma közepén azonban 4 pontosra nőtt a dán előny, így 14:10-nél Koch Róbert kért időt. Gergye pontjaival kezdtük meg a felzárkózást és Pádár is többször eredményes volt, így amikor 2 pontra zárkóztunk 16:14-nél a dán kapitány kérte ki első idejét. Pádár folytatta egy hatalmas ásszal, majd 2-2 szervarontás következett mindkét oldalon. Megint ellépett a dán válogatott, de óriásit küzdöttek a fiúk, Horváth volt kétszer eredményes és parádés mezőnymunkát láthattunk Bozókitól és Szabótól is, így 20:20-nál várhattunk a végjátékot, ekkor Blázsovics érkezett Horváth helyére. 24:22-nél Dánia jutott szettlabdához, de nyitást rontottak, majd Pádár talált be egy ásszal, majd ismét egy rontott dán támadás után már nekünk volt labdánk az első szetthez, 25:24-nél. Pádár állt ismét a nyitósarokban, ismét ász, így miénk lett az első szett. (26:24)

Ott folytatta a csapat a második szettet, ahol az elsőt abbahagyta, remek játékkal, Blázsovics, valamint Pádár pontjaival 3:0-s etappal indultunk. Megtartottunk a szett elején a pár pontos előnyt, szépen osztogatott Keen, mindenki kivette a részét a ponttermelésből. Sajnos azonban több elkerülhető hibát is vétettünk így 10:10-nél egyenlített az ellenfél, majd át is vette a vezetést. 13:11-es dán előnynél hívta magához legénységét Koch Róbert. Sajnos ennek hatására sem sikerült a zárkózás, sőt a dánok remek játékkal rukkoltak el, és 5 ponttal léptek el, 18:13-nál második idejét is ki kellett kérnie a kapitánynak. A dánokat ez sem zavarta meg, mi pedig nem tudtuk összerakni a játékunkat, így viszonylag simán meneteltek tovább az egyenlítés felé. (17:25)

Feladót cseréltünk a harmadik játékrészre, Magyar érkezett a pályára, de nem sikerült kijönni a gödörből. A szett elején, 7:2-vel kezdtek a dánok, ekkor Horváth váltotta Gergyét, de így sem sikerült magasabb fokozatra kapcsolni, már 11:3-ra mentek a dánok amikor időt kért Koch Róbert. Zsinórban 3 újabb dán pont következett, közben pedig Kiss Máté érkezett a pályára liberó poszton. 11 pontos hátrányból kellett megkezdeni a felzárkózást, amit szépen el is kezdtek a fiúk és 7 pontra jöttek fel, de közelebb nem sikerült kerülni, sőt a dánok ismét tudtak váltani 22:11-nél visszaállt a különbség és 24:11-nél szettlabdához jutott az ellenfél, amit rögtön értékesített is. (11:25)

Maradt a harmadik játszmavégi felállásában a csapat és fel is szívták magukat, a negyedik szettre, 4:2-vel kezdtünk, de a dánok hamar fordítottak. Pádár pontjával egyenlítettünk 8:8-nál, de nem sikerült fordítani 12:9-es dán előnyél Koch Róbert kért időt és Bozóki érkezett vissza a pályára. Hullámzó volt a játék, amikor közelebb kerültünk a dánokhoz, nem sikerült az egyenlítés végig megmaradt a 2-3 pontos különbség a szett közepén. Szabó és Horváth is hozták a pontokat, majd Pádár blokkjával egyenlítettünk 19:19-nél. Fej fej mellett haladt a két csapat a végjátékban, Pádár pontjával vettük át hosszú idő után a vezetést 22:21-nél, ekkor Dánia kapitánya kért időt. Nem zavarta meg a csapatot az intermezzo, amit 24:22-es magyar vezetésnél egy újabb követett. Idegtépő végjátékot láthattunk, 5 szettlabdánkat is hárították a dánok, majd 28:27-nél ők kerültek szett-, és meccslabdához, amit elsőre értékesíteni is tudtak (27:29), így vasárnap Horvátországgal játszhatunk a bronzéremért.