Férfi EL: nem sokon múlt a pontszerzés

Harmadik vereségét szenvedte el férfi röplabda-válogatottunk a férfi Európa-liga Ezüst Divíziójában. A magyar csapat az új Kaposvár Arénában fogadta Görögországot, vezetett is és közel állt a pontszerzéshez, de végül 3:1-es vereséget szenvedett.

MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 1:3 (21, –23, –17, –15)

Kaposvár, 1000 néző. V: Kozlova (orosz), Bátkai-Katona (magyar)

MAGYARORSZÁG: DÁVID CS. 10, Nagy J. 6, KALMÁR 10, Horváth K. 6, Flachner D. 6, Keen 3. Csere: Bán (liberó), Magyar, Blázsovics 5, Flachner K. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase

GÖRÖGORSZÁG: Petreasz 10, Filippov 1, Raptisz 7, Vulkidisz 3, ZUPANI 24, FRAGKOSZ 11. Csere: Ziszisz, Daridisz (liberók), Kokkinakisz 8, Takuridisz 6, Sztivahtisz. Szövetségi kapitány: Dimitriosz Andreopulosz

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:4, 6:8, 11:9, 13:14, 16:16, 20:18, 24:21. II. játszma: 4:3, 6:7, 10:8, 13:10, 15:16, 18:17, 21:22, 22:24. III. játszma: 2:4, 5:8, 8:9, 8:14, 13:17, 16:18, 16:23, 17:24. IV. játszma: 0:3, 5:9, 8:11, 9:17, 13:12, 15:12, 15:14, 18:15, 18:17, 21:18, 22:23, 24:23.

Hiába megy sokkal jobban női válogatottunk szekere, Kaposváron valahogy csak a férfiak a népszerűbbek, ami abból a szempontból nem is csoda, hogy a nemzeti csapat tele van tűzdelve a Fino fiataljaival. Na meg az „öreg” Nagy Józseffel, aki erre a találkozóra csatlakozott a kerethez.

Mindenesetre a hangulat felülmúlta az első találkozóét, pedig az sem volt kutya, mindenesetre nagyon komoly ütős szekcióval készültek a kaposváriak, így megadva a férfiaknak az alaphangot. És a fiúk mentek is előre, akkor sem adták fel, amikor a görögök a szett közepén megléptek két ponttal, s a végjátékhoz érve fordítottak is és végül három szettlabdából már az elsőt értékesítve meg is szerezték a vezetést (25:21).

Az semmi, de a fiúk nem ismertek lehetetlent, és a második játszmában is tartani tudták a lépést, sőt, a szett közepén meg is ugrottak hárommal. Ezt azonban gyorsan ledolgozták a vendégek, de továbbra is fej fej mellett haladt a két csapat. Sajnos a görögök a legrosszabbkor, a végjátékban tudtak elmenni kettővel, és jutottak ennyi szettlabdához. Az elsőt Dávid Csanád hárította, a második azonban a mieink challenge ellenére is az ellenfélé lett (23:25).

A harmadik szettre fáradtak el a mieink, ebben a játszmában végig a vendégek domináltak, a közepén pedig már hat ponttal is vezettek. Sikerült ugyan visszazárkózni kettőre, de a görög kapitány egy időkéréssel rendezte a sorokat, és kisvártatva már hét pont volt a különbség, és már első játszmalabdájukat értékesítették (17:25).

A negyedik szett sem indult a legjobban, ekkorra jött ki az igencsak szűk keret hátránya, hiszen így Bogdan Tanasenak sem igazán volt kihez nyúlnia. Ettől függetlenül küzdöttek a fiúk becsülettel, a napokban visszér műtéten áteső Blázsovics Péter sem kímélte magát. A szett közepén sajnos itt is elléptek a görögök, de a szurkolók lelkesedése így sem apadt, töretlenül buzdították a fiatalokat. A végén aztán az újonc, mindössze 18 éves Flachner Kornél is pályára lépett, aki éppen bátyját, Dánielt váltotta beállásakor. Sajnos nagyjából ez volt az utolsó említésre méltó momentum is a találkozón, mert a vége már igencsak egyoldalú volt a vendégek javára (15:25).

Bogdan Tanase: – A tapasztalatnak köszönhették a görögök a győzelmet, mert a nehezebb pillanatokat jobban tudták kezelni. A második játszma elvesztése után a fiúk lelkesedése egy kicsit visszaesett. Kevesen vagyunk, és fáradtak is a fiúk. Ennek a fiatal csapatnak sok tapasztalatot kell még szereznie, hogy sikeres legyen.

Dimitriosz Andreopulosz: – Az első játszmában nagyon sokat hibáztunk és nem találtuk a játék ritmusát. De ekkor sem estünk kétségbe, tudtuk, hogy jobbak vagyunk. Aztán amikor megtaláltuk a saját játékunkat, akkor már kijött a két csapat közti különbség.