Férfi EL: megvan a Final Four – történelmet írt a férfiválogatott

Ötödik meccsén vereséget szenvedett ugyan a magyar férfi röplabda-válogatott az Ezüst Európa Ligában, azonban a fiúknak így is volt oka örömre, ugyanis az eredmények úgy alakultak, hogy a mieink már mindenképpen bejutottak a sorozat négyes döntőjében. Ugyanis bármilyen eredmények születnek a továbbiakban, válogatottunk már legrosszabb esetben is a jobbik csoportmásodik lesz.

FÉRFI EZÜST EURÓPA LIGA:
Magyarország – Horvátország 0:3 (–21, –24, –21)
Luxembourg. V: Lecourt (francia), Piana (olasz).
MAGYARORSZÁG: Magyar 2, Horváth K. 6, Nagy J. 6, Pesti 19, Dávid 13, Gacs 4. Csere: Kiss M. (liberó), Szabó A., Blázsovics 1. Szövetségi kapitány: Koch Róbert.
HORVÁTORSZÁG: Sestan 12, Brcic 1, Mitrasinovic 14, Sedlacek 16, Nikacevic 7, Bakonji 2. Csere: Sarcevic, Pervan (liberók), Zeljkovic 3, Dukic 2. Szövetségi kapitány: Emanuele Zanini.
Koch Róbert:
– Mérlegelnünk kellett, hogy melyik mérkőzésnek a mai horvátnak, vagy a holnapi luxemburginak van nagyobb prioritása, hiszen mi vagyunk az egyetlen csapat, aki 3 napot végig játszik ezen a 4 napos tornán. Úgy döntöttünk a holnapi meccsre koncentrálunk. A mai mérkőzés előtt viszont az is kiderült, hogy a másik csoport eredményei alapján már biztosan bejutottunk a négyes döntőbe, így történelmet írtunk! A horvát meccsnek így nem is volt nagy jelentősége, de szerencsére szoros meccset játszottunk, aminek nagyon örülök. Kiemelném Pesti Marcit, akit nem igazán tudtak tartani és Dávid Csanád is remekül játszott. Köszönöm a srácok hozzáállását, bejutottunk a döntőbe és ez a lényeg, még egyszer köszönöm!

Alaposan felforgatott felállásban kezdett a válogatott a tegnapi mérkőzéshez képest, csak Horváth Kristóf és Gacs Dániel maradtak a kezdőben. Jól kezdtük a játékot, Horváth ütése és Dávid blokkja után 4:2-t mutatott az eredményjelző a javunkra és tartottuk is a 2-3 pontos előnyt a szett első felében, 9:6-os állásnál időt is kért a horvát kapitány. Sikeresen meg is kezdték a zárkózást, 11:11-nél egyenlítettek, majd át is vették a vezetést. 14:11-nél, zsinórban 5 horvát pont után Koch Róbert kért időt. 16:11-nél kezdtünk közelebb lépni az ellenfélhez Nagy pontja után és sikerült 2 pontra feljönni a játékrész végére, 20:18-as horvát vezetésnél várhattuk az utolsó pontokat. Több hibát is vétettünk és horvátok is kíméletlenül támadtak, övék lett az első szett. (21:25)

Az első szetthez hasonlóan remek játékkal kezdtük a második szettet, Pesti és Gacs hozták a pontokat, 6:2-nél kikérte első idejét a horvát kapitány. Rögtön egy újabb Gacs ponttal folytattuk, ezúttal cserével próbálkozott az ellenfél, de ez sem zökkentette ki fiainkat. 9:6-os magyar vezetésnél, blokkérintést fújt a bíró egy látszólag simán kintre pattanó horvát támadás után, ekkor Magyar Bálint kapott sárga lapot reklamálásért. Közelebb is tudtak zárkózni a horvátok, 11:11-nél egyenlítettek. A játékrész középső részében felváltva szerezték a pontokat a csapatok, nem alakult ki egyik oldalon sem 1 pontosnál nagyobb vezetés. 18:17-es horvát előnynél Koch Róbert kért időt. Horváth pörgetése és Nagy blokkja után sok idő után újra 2 pont volt a két csapat között a különbség, ezúttal a mi javunkra, 20:18. Ekkor ki is kérte második idejét a horvát csapat, aminek hatására ki is egyenlítettek, majd 22:21-nél átvették a vezetést, ekkor szövetségi kapitányunk ismét időt kért. Dávid blockout-jával egyenlítettünk, 22:22-nél Szabó Alpár érkezett Gacs helyére. 24:23-nál Horvátország jutott ismét szettlabdához, amit először még hárítottunk, de végül hozták a második szettet is (24:26)

A harmadik szettre Szabó maradt a pályán. Szinte már a megszokottak szerint remek volt a játék képe a játszma elején, végig 1-2 pontos magyar előnyben folyt a mérkőzés, Pesti és Dávid is remek formát mutatott, Horváth ászával 10:7-nél először mentünk 3 ponttal. Sajnos ekkor ismét kisebb hullámvölgybe került a csapat, zsinórban 4 horvát pont következett, 11:10 oda. Fordult ismét az állás, 13:12-es magyar vezetésnél már Horvátország kérte ki első idejét. Ezután fej fej mellett folyt a küzdelem, közben pedig Blázsovics érkezett Horváth helyére. 17:16-os horvát vezetésnél szokatlan jelenetet láthattunk, Gergye Roland szállt be a meccsbe, de ezúttal liberó poszton váltotta Kiss Mátét. A játék utolsó felére Horvátország 3 pontos előnyt harcolt ki, 21:18-nál Koch Róbert kért időt. Nem sikerült azonban ritmust váltani, így Horvátország behúzta a szettet és a meccset is. (21:25)