Férfi EL: megint szorongattuk az osztrákokat

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Remekül küzdött férfiválogatottunk az osztrákok ellen, az Európa Liga záró fordulójában, de három szoros játszmában így is vereséget szenvedett az Eb-résztvevő osztrákoktól.

Férfi Európa Liga, 6. forduló:

MAGYARORSZÁG – AUSZTRIA 0:3 (–24, –21, –23)

Ludovika Aréna, 700 néző. V: Arrarte Mira (spanyol), Horváth M. (magyar).

MAGYARORSZÁG: Dávid Cs. 6, Szabó A. 9, Horváth K. 13, Blázsovics 3, Flachner D. 5, Keen. Csere: Bán (liberó), Magyar 3, Kalmár, Nagy J., Bozóki 3. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

AUSZTRIA: A. Berger 13, Grabmüller 8, Büchegger 18, Menner 4, Wohlfahrtstätter 5, Tusch 1. Csere: Kroiss (liberó), Tröthann, Landfahrer 8. Szövetségi kapitány: Michael Warm.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:5, 10:9, 18:21, 21:22, 22:24. II. játszma: 2:3, 6:5, 8:6, 10:7, 12:12, 14:18, 17:22, 21:22, 21:24. III. játszma: 4:2, 6:6, 13:9, 16:17, 19:21, 23:23.

Derekasan kezdték a fiúk a meccset, s bár egy-egy ponttal rendre az osztrákok vezettek, de nem engedték elhúzni őket, sőt 9:9 után a vezetést is átvették. A játszma vége felé azonban megint az osztrákok vezettek, de a mieink ekkor sem estek kétségbe, két szettlabdát is hárítottak. 24:24 után azonban két osztrák pont következett, és ezzel be is húzták az első játszmát (24:26).

A második játszma elején is maradt a fej fej melletti küzdelem, sőt a mieink vezettek három ponttal is. A szett közepén az osztrákok azonban erőre kaptak és megfordították az állást, sőt, volt, hogy öt ponttal is vezettek. A mieink azonban nem adták fel, és a végjátékban visszazárkóztak egy pontra. Sajnos ezt két osztrák pont követte, így három szettlabdájuk is volt a sógoroknak, amelyből már az elsőt ki is használták (21:25).

A harmadik szettet is a mieink kezdték jobban, de hiába léptek meg két, majd négy ponttal is, az osztrákok mindig ki tudtak egyenlíteni, sőt 16:16 után a vezetést is átvették. Nem hagyták magukat leszakítani a fiúk, két pontos hátrányból is egyenlítettek, de így is az osztrákok jutottak meccslabdához, és már az elsőt ki is használták, hiába kért challenget Bogdan Tanase (23:25).

Bogdan Tanase: – Sok-sok pillanatban nem játszottunk rosszul, minden szettben vezettünk is, de úgy érzem, hiányoztak azok a játékosok, akik a szettek végén a különbséget jelentették volna. Az ellenfélnél több a tapasztalt, erős bajnokságban szereplő röplabdázó. Ugyanakkor örülök, hogy szinte végig egyenrangú partnerei voltunk az ellenfélnek.