Férfi EL: az osztrákok elleni siker után a döntő küszöbén

Sorozatban negyedik meccsén is győzött a magyar férfi röplabda-válogatott az Ezüst Európa Ligában. A mieink másodszor győzték le Ausztriát, de ezúttal már szettvesztés nélkül Luxemburgban, s nagyon közel kerültek a négyes döntőbe kerüléshez.

FÉRFI EZÜST EURÓPA LIGA:
Magyarország – Ausztria 3:0 (21, 21, 18)
Luxembourg. V: Khuc (belga), Enkerli (svájci).
MAGYARORSZÁG: Blázsovics 3, Szabó A. 3, Pádár 22, Horváth K. 12, Gacs 4, Keen 4. Csere: Bozóki, Kiss M. (liberók). Szövetségi kapitány: Koch Róbert.
AUSZTRIA: Berger 5, Jurkovics 3, Thaller 3, Kratz 9, Wohlfahrtstätter 7, Ecker 7. Csere: Kroiss (liberó), Ringseis, Grabmüller 2, Kremer 4, Schedl. Szövetségi kapitány: Emanuele Zanini.
Koch Róbert:
– Örülök a győzelemnek és hogy tud pihenni kicsit a csapat, de ez is volt a cél, hogy ne veszítsünk szettet és biztosan meglegyen a három pont.

A mérkőzés első felében mindkét oldalon a sok hiba volt jellemző, mind támadásban, mind nyitásban. Gacs és Blázsovics voltak eredményesek magyar részről, de 1-2 pontos osztrák előnyben zajlott a mérkőzés első fele. Keen blokkja és Horváth ásza után sikerült kiegyenlíteni 10:10-nél. A vezetést először Szabó és Pádár összezárásából származó blokkal vettük át 13:12-nél, 14:12-es magyar vezetésnél pedig időt is kért Ausztria. Az időkérés sem zökkentette ki a fiúkat, sikerült tartani a 2-3 pontos vezetést a játszma közepén. 19:15-nél második idejét is kikérte az osztrák csapat, de ismét 4 magyar pont következett, többek között Pádár két ászával 23:15 volt az eredmény. Egy osztrák nyitásrontás után szettlabdához jutottunk, de többszöri próbálkozásra sem sikerült értékesíteni azt, 24:20-nál Koch Róbert kérte ki idejét. Végül Gacs szerezte meg az első szett győztes pontját egy centertámadás után. (25:21)

Az első szetthez hasonlóan indult a második játékrész is, egy-két pontos előnyben játszott az osztrák válogatott. A játszma elején jellemzően több hibát is vétettünk, és csak egyenlíteni tudtunk, átvenni a vezetést nem sikerült. 7:6-nál voltunk előnyben először Szabó blokkja után, majd Horváth hátsósoros pontja után ismét időt kellett kérnie az osztrákoknak. Fej fej mellett folyt tovább a küzdelem, 10:10-nél egyenlített, majd vissza is vette a vezetést Ausztria és 3 ponttal ellépett. A szett közepén Gacs remekül helyezett nyitása után Pádár volt eredményes, amivel sikerült újra egyenlíteni 15:15-nél. Keen is remekül osztogatott, és pontot is szerzett egy másodikra áttett labdával, 17:16-nál ezúttal az osztrák kapitány kért időt, de hiába, Szabó ismét fontos helyzetben blokkolt, először mentünk 2 ponttal 18:16-nál, a végjátékra pedig 20:17-es magyar vezetéssel sikerült ráfordulni. Pádár és Horváth hozták az utolsó pontokat, 24:21-es magyar szettlabdánál pedig az osztrák szélütő hibázott bele. (25:21)

Nem bírt egymással a két csapat a harmadik szett elején, 7:7-ig hol az egyik, hol a másik válogatott vette át a vezetést, részünkről Pádár és Blázsovics hozták a pontokat. 9:7-nél sikerült először 2 pontos különbségre szert tennie a magyar csapatnak, időt is kért az ellenfél. Közben Kiss Máté lépett pályára liberó poszton. Tartottuk az előnyt, Gacs hatalmas blokkja után 13:8-nél tetemes magyar vezetésnél Ausztria második idejét is kikérte. Nem sikerült azonban közelebb férkőzniük a magyar csapathoz a szett közepén sem, pedig több poszton cserélt is a kapitány. Sőt, tovább tudtuk növelni az előnyt, 20:13-ról vártuk a szett és a mérkőzés végét. Horváth és Pádár egy-egy bombája utána 24:18-nál jutottunk meccslabdához, amit elsőre sikerült is értékesíteni. (25:18)

A csoport másik mérkőzésén: Horvátország–Luxemburg 3:0
A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 11 pont (12:3 szettarány), 2. Horvátország 8 (10:6), 3. Ausztria 5 (7:9), 4. Luxemburg 0 (1:12)