Férfi döntő: Pénzügyőr-örömjáték és egyenlítés

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Egyenlített az LV Sport Pénzügyőr a férfi bajnoki döntőben, miután a második találkozót 3:0-ra megnyerte a címvédő Vegyész RC Kazincbarcika ellen.

Férfi Extraliga, döntő, 2. mérkőzés:

LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:0 (23, 23, 16)

Kőér utca, 300 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.

PÉNZÜGYŐR: Magyar B., Kiss D. 3, Flachner D. 7, Kovács Z. 29, Vityuk 6, Rása 8. Csere: Bán (liberó). Vezetőedző: Jókay Zoltán.

VEGYÉSZ: Németh Sz. 5, Juhász 5, Szabó D. 14, Milev 6, Macko 4, Páez 2. Csere: Vitko (liberó) , Toronyai, Blázsovics, Gebhardt N. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 16:15, 20:21. II. játszma: 7:8, 16:14, 21:18. III. játszma: 8:7, 16:10, 21:14.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának állása: 1–1.

Alaposan bekezdtek a vendégek a férfi bajnoki döntő második mérkőzésén, hiszen villámgyorsan elhúztak 6:2-re. A hazaiak ekkor kezdtek ébredezni, akkor viszont komoly rohamokba kezdtek és 12:12-nél nem csak utolérték ellenfelüket, hanem a vezetést is átvették. Ettől kezdve fej fej mellett haladt a két csapat, a Vegyész 19:18-nél vette vissza a vezetést, de csak pillanatokra, mert aztán megint a Pénzügyőr állt jobban. Ezt követően azonban sorozatban három vendégpont következett, így nem csoda, hogy Jókay Zoltán időt kért. 23:23-nál ismét egyenlő volt az állás, s a barcikaiak outja után a PSE jutott szettlabdához, amit Igor Vityuk egy ásszal értékesített (25:23).

A második felvonás is nagy küzdelmet hozott, az elején a vendégek vezettek egy két ponttal, a közepétől aztán a hazaiak, akik húszhoz érve tudtak nagyobb, négypontos különbséget is kiharcolni, azonban 23-nál megint egyenlő lett az állás, de Jókay Zoltán időkérése után így is a Pénzügyőr nyithatott a játszmáért, és a végül 29 pontig jutó Kovács Zoltán blokkját nem tudták visszahozni a barcikai játékosok (25:23).

A harmadik szett már fővárosi örömjátékot hozott, a szett közepére ugyanis hétpontos előnyt harcolt ki a Pénzügyőr, és ezzel nem igazán tudott mit kezdeni a vendégcsapat. Sőt, Kiss Dániel blokkja után nyolc meccslabdája lett a hazaiaknak, amelyből már az elsőt értékesítették is Flachner Dániel sáncával (25:16). A budapesti csapat ezzel kiegyenlítette az állást.

Jókay Zoltán: – Készültünk erre a mérkőzésre, és ami Kazincbarcikán a hazaiaknak jött be, az most a mi oldalunkra billent. Ugyanolyan mérkőzés volt, mint az első, hiszen a harmadikat leszámítva minimális különbséggel nyertünk.

Marek Kardos: – Nyitás nélkül nehéz eredményt elérni, mi csak az első szettben hetet rontottunk, ami rengeteg egy játszmán belül.

(fotó: vrck.hu)

A 3. helyért, 2. mérkőzés:

FINO KAPOSVÁR SE – KECSKEMÉTI RC 3:2 (–21, 24, 23, –22, 10)

Kaposvár, 400 néző. V.: Vári, Halász E.

KAPOSVÁR: Bögöly 4, Nagy J. 9, Nagy P. 34, Bozóki 12, Kalmár 5, Keen 5. Csere: Pápai (liberó), Horváth K. 21, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

KECSKEMÉT: Deliu 1, Krupánszki 18, Szabó M. 4, Pesti 27, Sanchez 12, Gacs 7. Csere: Deák (liberó), Török Sz. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 11:16, 18:21. II. játszma: 6:8, 14:16, 21:20. III. játszma: 5:8, 11:16, 21:20. IV. játszma: 8:6, 15:16, 19:21. V. játszma: 5:4, 10:6, 12:8.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Kaposvár javára.

Ahogy már megszokhattuk, fordulatos, nagy csatát hozott a Kaposvár – Kecskemét ütközet a férfi röplabda-bajnokságban. A két örök rivális ezúttal a bronzéremért küzd az egyik fél harmadik sikeréig, és a rekordbajnok Fino legénysége a keddi, idegenbeli diadal után hazai pályán szerette volna növelni az előnyét. Az első játszma ennek ellenére az alföldiekről szólt, aztán magára talált a házigazda, és izgalmas végjátékot követően egyenlített. A folytatásban sem fulladt unalomba a mérkőzés, a somogyiakat épp egy kecskeméti származású klasszis, ifjabb Nagy Péter vette a hátára, aki egymás után ütötte a pontokat, és a lefújásig 34 egységig meg sem állt. A KRC még így is kiegyenlített a negyedik játékrészben, az ötödik, rövidített szettben azonban már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a Fino. A csereként beállt, ugyancsak Kecskemétről igazolt Horváth Kristóf ugyancsak nagyot alakított, míg a túloldalon a szintén jó napot kifogó Pesti Marcell 27 pontja is kevés volt az üdvösséghez.

Demeter György: – Egy igen színvonalas mérkőzésen sikerült nyernünk a keveset hibázó Kecskemét ellen.

Dávid Zoltán: – Jobban és pontosabban játszottunk, mint az első mérkőzésen. Bízom benne, hogy a folytatásban már nekünk jut több sikerélmény.

Férfi NB I, 9. helyért, 1. mérkőzés:

PTE-PEAC – SZESE Győr 3:0 (23, 22, 24)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a PEAC javára.

(Részletek hamarosan)

Április 26., péntek
15:00 Magyarország – Szlovákia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
16:30 Magyarország – Ciprus (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
17:30 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, döntő, 3. mérkőzés)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – UTE (női Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek-Balatonfüred (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 DEAC – MÁV Előre (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Sümeg – MAFC-BME (férfi NB I, 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
Április 27., szombat
15:00 Magyarország – Hollandia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
18:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga, döntő, 3. mérkőzés)
19:00 Szerbia – Magyarország (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
Április 28., vasárnap
17:00 MTK Budapest – Budaörs (női Extraliga-kvalifikáció)
17:00 SZESE Győr – PTE PEAC (férfi NB I, 9. helyért, 2. mérkőzés)
17:30 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga, döntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges; Tv: Duna World
18:00 UTE – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:00 MÁV Előre – DEAC (férfi NB I, 5-8. helyért, 4. mérkőzés)
19:00 MAFC-BME – Sümeg (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)