EYOF: Ezúttal is az oroszok voltak a jobbak

Archív, Egyéb 2022 előttről

Ahogyan az várható volt, az Európa-bajnokság után az EYOF-on is vereséget szenvedett a magyar férfi junior válogatott Oroszországtól. A mieink az első két játszmában még egész jól tartották magukat, sokkal nevesebb ellenfelükkel szemben, a végére azonban összeomlott a csapat.

FÉRFI RÖPLABDA, GYŐR
Magyarország – Oroszország 0:3 (–18, –18, –11)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 600 néző. V: Herbots (belga), Suciu (román)
Magyarország: Kiss Marcell 5, Flachner 3, Horváth K. 9, Szabó Bence, Szabó M., Lukács. Csere: Hartyányi, Fülöp (liberók), Kiss Máté 5, Szabó Barna. Szövetségi kapitány: Tomanóczy Tibor.
Oroszország: Melnyikov 4, Abajev 9, Kuznyecov 9, Kurbatov 4, Szapozskov 13, Szpiridonov 12. Csere: Ljaszov (liberó), Tetyuhin 3, Krecsetov, Dikarjev 4. Szövetségi kapitány: Andrej Nozdrin.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:6, 4:8, 8:12, 9:16, 14:20, 16:24. II. játszma: 2:3, 5:8, 7:8, 7:13, 10:16, 13:20, 15:24. III. játszma: 3:8, 7:16, 11:24.

Egy kicsit megilletődötten kezdték a mieink a meccset, hiszen még fel sem ocsúdtunk, és már hattal vezetett az orosz csapat, de aztán Kiss Marcell elementáris erejű bombájával a mieink is megkezdték a pontgyártást. Fel is tudtunk zárkózni három pontra a szünetig, de aztán megint jött az orosz henger és a második technikai szünetben már héttel vezettek. Sajnos a mieink nem tudtak mit kezdeni az oroszok brutális bombáival, így csak a különbség tartására futotta a mieink erejéből (18:25).

A második játszmában már felvette a ritmust a csapat, s bár rendre ellépett az ellenfél, a mieink többször is visszazárkóztak egy pontra. Sajnos 7:8 után egy ötös orosz sorozat következett, amire azonban már nem tudtak válaszolni, s a szett végére aztán megint felőrölte a mieinket az ellenfél (18:25).

Lendületük azonban kitartott a harmadik játszmában is, ekkor nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Az oroszok villámgyorsan megléptek 8:3-ra, a második szünetben pedig már kilenccel vezettek, összességében pedig mindössze 11 pontot engedélyeztek a mieinknek, akik közül leginkább Horváth Kristóf próbálta meg tartani velük a lépést (11:25).

Tomanóczy Tibor: – Sajnos érvényesült a papírforma…

A csoport másik meccsén:
Csehország – Lengyelország 3:2 (–21, –21, 20, 23, 15)
A csoport állása: 1. Oroszország 3 pont (3:0), 2. Csehország 2 (3:2), 3. Lengyelország 1 (2:3), 4. Magyarország 0 (0:3)
B-csoport:
Franciaország – Törökország 3:0 (23, 22, 23)
Olaszország – Belgium 3:2 (18, –22, 19, –20, 9)
A csoport állása: 1. Franciaország 3 pont (3:0), 2. Olaszország 2 (3:2), 3. Belgium 1 (2:3), 4. Törökország 0 (0:3)