Elvette az MTK pályaelőnyét a Szent Benedek

A tervezett négy helyett végül három mérkőzést játszottak le szombaton a női élvonalban. Az Extraliga 5-8. helyéért a Szent Benedek Balatonfüred 3:1-re győzte le idegenben az MTK-t, s 1–0-ra vezet a párharcban. A feljutásért a TFSE viszont három játszmában nyert a MÁV Előre ellen. Az alsóházban a Budaörs ugyancsak három játszmában nyert az Eötvös DSE ellen. A másik találkozót viszont nem játszották le, mert a pécsiek Covid-problémák miatt nem utaztak el Jászberénybe, így a találkozó 3 pontját a berényiek kapták meg.

Női Extraliga 5-8. helyért, 1. mérkőzés:
MTK Budapest – Szent Benedek RA 1:3 (–22, –24, 22, –20)
Budaörs. V: Horváth M, Sík.
MTK: Godó 7, Kilyénfalvi 9, Durst 2, Szerencsés-Miklai 15, Papp 11, Vezsenyi 21. Csere: Szalai (liberó), Lesi 1, Berkó L. 2. Vezetőedző: Leiszt Máté.
SZBRA: Herbin-Baker 6, Szevarika 12, Szerényi 4, Váldez 20, M. Szkorics 17, Vacsi 10. Csere: Fáth (liberó), Bleicher N., Araczki. Vezetőedző: Kormos Mihály.
Leiszt Máté:
– Körülbelül egy szezonra elegendő hibát vétettünk a mai mérkőzésen, nagyon gyenge produkciót nyújtottunk. Egészen más hozzáállásra lesz szükség a szerdai meccsen.
Kormos Mihály: – Az öltözőben a meccs előtt azt beszéltük a lányokkal, hogy mindegy hogyan, csak nyerjünk. Nem számít az eredmény, a győzelem a lényeg, azt számolják, hogy ki tud háromszor nyerni a párharcban. Sokszor sok hibával, küzdelmesen, nagyon sok energiát beletéve egy-egy labdamenetbe sikerült nyernünk. Nálunk a vezetés, hazai pályán egy kicsivel szeretnénk fegyelmezettebben játszani. Most a mérkőzés felében ez sikerült, de a második felében nagyon nem. Ezen változtatnunk kell a folytatásra.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1–0 a Szent Benedek javára.

Női NB I felsőház:
TFSE – MÁV Előre Bericap 3:0 (15, 23, 22)
Tungsram-csarnok. V: Barabás, Bibók.
TFSE: Budaházy 5, Kökény N. 2, Radomszki 15, Czakó 4, Halla G. 11, Villányi 6. Csere: Boller (liberó), Kriegel 1, Kreisz. Edző: Csépke Gábor.
MÁV ELŐRE: Kiss A. 4, Haase 13, Ancsin 4, Durdanovics 14, Hackl 3, Hizsnyai-Zolnai 1. Csere: Kovács E., Deli-Germann (liberó), Borostyán, Sólyom 2, Szilágyi. Vezetőedző: Farkas Mihály.
Csépke Gábor:
– Kicsit álmoskának éreztem a csapatot az elején, de a tegnapi 5 szettes meccs után ez nem meglepő. Sikerült azért a tartalékokat mozgósítani. Nagyon koncentráltan játszottunk. Minden elemben stabilak voltunk. A cserék pedig remekül szálltak be. Gratulálok a CSAPATNAK!
Farkas Mihály: – Azt le kell szögeznem, ma azért kaptunk ki, mert nagyon rosszul játszottunk. Azonban a mérkőzésen volt olyan, aki nálunk is rosszabb teljesítményt nyújtott, méghozzá Barabás játékvezető. A második és a harmadik szett végjátékába is durván belenyúlt, engem a végén kiállított. Bízom benne, ha eltiltás lesz, akkor nem csak engem tiltanak el, hanem őt is a játékvezetéstől. A TF-nek gratulálok a győzelemhez!

Női NB I alsóház:
DSZC-Eötvös DSE Derecske – Budaörsi DSE 0:3 (–14, –23, –10)
Derecske. V: Villás, Csizmarik.
EÖTVÖS:
Máté 5, Young 7, Tóth K., Vaida 17, Fehér A. 3, Takács D. O. 1. Csere: Fehérvári (liberó), Oczella, Béni. Vezetőedző: Szombathy András.
BDSE: Horváth P. 9, Szabó L. 10, Martinez 4, Sziládi 21, Orosz 7, Pisák F. Csere: Berkó V. (liberó), Vincze, Hernády, Merza. Vezetőedző: Fésüs Irén.
Szombathy András: – Gratulálok a Budaörsnek! Bátran támadtak, nyitottak és végig lelkesek voltak. A mérkőzés fordulópontja a második szett vége volt, amikor 22:17-es előnyünk után egyetlen támadást sem tudtunk felépíteni.

Jászberény VT – PTE-PEAC 3:0 (0, 0, 0)
Játék nélkül.

A VASÁRNAPI PROGRAM:
14:00 MÁV Előre Bericap – Kistext (férfi Extraliga kvalifikáció)
16:00 Dág KSE – DEAC (férfi Extraliga kvalifikáció)
16:00 Sümegi RE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I alsóház)
16:30 Szolnoki RK – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I alsóház)
18:00 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 1. mérkőzés)
18:00 MAFC-BME – Fino Kaposvár (férfi Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: hunvolley.tv
18:00 Újpesti TE – Diósgyőri VTK (női Extraliga 5-8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: hunvolley.tv
19:00 Kecskeméti RC – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga kvalifikáció)
19:00 Gödöllői RC – MÁV Előre Bericap (női NB I felsőház)
19:45 Swietelsky-BRSE – 1. MCM Diamant Kaposvár (női Extraliga elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: M4 Sport+