EL: Egy szettre futotta a fiúknak Boszniában

A magyar férfi röplabda-válogatott 3:1-re kikapott a bosnyákok otthonában vasárnap az Európa-liga ezüst divíziójának harmadik fordulójában.

EURÓPA-LIGA, FÉRFIAK, EZÜST-DIVÍZIÓ, A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Bosznia-Hercegovina–Magyarország 3:1 (14, –20, 17, 22)
Kakanj, 1100 néző. V: Tyubilov (orosz), Kolos (bosnyák)
Bosznia-Hercegovina:
Vidovic 1, Ristic 12, Colo 11, Osmanovic 22, N. Sormaz 16, Gajic 2. Csere: Lukic (liberó), Didovic 1, Milovanovic. Szövetségi kapitány: Edin Bakovic
Magyarország:
Keen 2, Bozóki 8, Szabó A. 8, Kalmár 8, Dávid Cs. 14, Flachner D. 6
Csere:
Bán (liberó), Magyar 6, Horváth K. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase
Az eredmény alakulása.
I. játszma: 0:1, 10:4, 15:8, 19:10, 20:14, 24:14. II. játszma: 0:3, 5:5, 10:11, 15:17, 18:22, 19:24. III. játszma: 1:2, 6.4, 11:6, 15:8, 18:11, 21:14, 24:17. IV. játszma: 1:2, 7:4, 11:8, 16:15, 19:21, 22:22, 24:22.

A magyar válogatott a görögök elleni múlt szerdai mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is csak tíz játékost nevezett az összecsapásra. A két együttes első találkozóját Nyíregyházán a mieink nyerték 3:1-re, majd ezt követően a Tanase-csapat ugyanilyen arányban kikapott Görögországban.

Az első szettben a mieink 12 önhibát vétettek és nagyon rosszul fogadtak, így gyorsan hátrányba kerültek. A második felvonásban sokkal pontosabban röplabdázott a magyar együttes, így egyenlített. A harmadik játékrészben még az elsőnél is több, 14 rontást produkált a magyar válogatott, amely a negyedik etapban ugyan 22:20-nál még előnyben volt, végül négyszettes vereséget szenvedett. A bosnyákok először nyertek a sorozatban.

A magyar válogatott legeredményesebb játékosa a 14 pontig jutó Dávid Csanád volt.

A sorozat ezüst divíziójában a férfiaknál két csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei biztosan bejutnak a június 29-30-i négyes döntőbe. Amennyiben a final four később kijelölésére kerülő házigazdája nem végez négyese első helyén, úgy a két csoport másodikjai közül csak a jobbik csatlakozik az elődöntő mezőnyéhez.

A román Bogdan Tanase irányította, egy győzelem mellett immár két vereséggel álló nemzeti együttes következő mérkőzését a görögök ellen vívja szombaton, Kaposváron.

Edin Bakovic: – Ez a bosnyák válogatott első győzelme kilenc év után, szóval nagyon boldogok vagyunk, ez hatalmas motivációt ad nekünk a folytatásra. Igyekeztünk javítani a nyitásainkon, és a jó fogadással győzni lehet. Idegenben a magyarok voltak jobbak, itthon most mi.