Egyenlített a Kaposvár, elhúzott a Pénzügyőr

Öt mérkőzést játszanak hétfőn a férfibajnokságban. Az Extraliga elődöntőjének második mérkőzésén a Kaposvár három játszmában győzött a címvédő Vegyész ellen és ezzel egyenlített, a Pénzügyőr viszont 3:2-re nyert Kecskeméten és már 2–0-ra vezet.

Férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés:

Fino Kaposvár – Vegyész RC Kazincbarcika 3:0 (23, 18, 22)

Kaposvár, 400 néző. V: Mezőffy, Halász E.

FINO: Keen 4, Bozóki 9, Nagy J. 6, Nagy P. 17, Horváth K. 12, Kalmár 6. Csere: Pápai, Kiss (liberók). Vezetőedző: Demeter György.

VEGYÉSZ: Páez 2, Németh Sz. 5, Juhász 2, Szabó D. 20, Milev 7, Macko 5. Csere: Vitko (liberó), Toronyai, Blázsovics 2, Gebhardt N. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:6, 16:13, 21:16. II. játszma: 8:5, 16:11, 21:16. III. játszma: 8:6, 16:15, 21:18.

A kaposváriak bátran kezdték a mérkőzést, és az első percek határozottságát remek játék követte a küzdőtéren. A Fino kézbe vette az irányítást, és néhány ponttal mindig a Vegyész előtt járt. Marek Kardos vezetőedző 17:13-nál már másodszor kért időt, de a hazai lendületet ez sem tudta megállítani. A rekordbajnok végül 25:23 arányban nyerte a nyitó szettet.

A térfélcsere után is a Fino gyűjtötte szorgosabban a pontokat, ráadásul a borsodiak sok hibával röplabdáztak. A somogyi oldalon szinte mindig akadt egy-egy tapsot érdemlő villanás, és amikor nagyon kellett a pont, mindig utat talált a labda a VRCK térfelére. A Demeter-legénység ebben a játszmában mindössze 18 pontot engedélyezett ellenfelének.

A címvédő ezek után már csak a harmadik játékrészben bízhatott, és a szett első részében négy pontos hátrányt dolgozott le. A kaposváriaknál Nagy Péter folyamatosan tűz alatt tartotta az ellenfelet, és ezen az estén a társak is felnőttek a feladathoz. A Fino biztató helyzetben fordult rá a végjátékra, és a szerencse is a mieinkkel volt: Nagy Péter egyébként hosszú nyitása eltalálta Szabó Dávidot, ami így pontot ért a házigazdának. Szabó ezek után kiosztott egy nagy blokkot, de a somogyiakat ezen az estén nem lehetett megállítani. A VRCK 22 pontig jutott, így el kellett könyvelnie a 3:0 arányú vereséget. Bozókiék a szezon egyik legjobb teljesítményét nyújtották, és megérdemelten fektették két vállra a Vegyészt.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-1.

Demeter György: – Nem adtuk fel a párharcot a pénteki, 3:0 arányú vereség után, és most, hazai pályán határozottabban nyitottunk. Az állás 1:1, nem dőlt el semmi, készülünk a folytatásra.

Marek Kardos: – A mérkőzés elején nem voltunk fegyelmezettek, és amire összeállt a játékunk, már nem tudtuk megállítani a lendületbe jött kaposvári együttest. Sok szervát rontottunk.

HÉP-Kecskemét–LV Sport Pénzügyőr 2:3 (24, –23, –22, 19, –15)

Kecskemét, 200 néző. V: Tillmann, Árpás.

KECSKEMÉT: Deliu 2, Krupánszki 23, Szabó M. 12, Pesti 26, Sanchez 15, Gacs 7. Csere: Deák (liberó), Török Sz. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

PÉNZÜGYŐR: Magyar B. 4, Kiss D. 12, Flachner D. 13, Kovács Z. 15, Vityuk 19, Rása 10. Csere: Bán (liberó), Bokor, Kecskeméti, Szalai 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 16:14, 21:17. II. játszma: 3:8, 16:14, 19:21. III. játszma: 8:6, 16:15, 21:20. IV. játszma: 8:5, 16:10, 21:15. V. játszma: 1:5, 10:7, 12:11.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Pénzügyőr javára.

Dávid Zoltán: – Jó meccs volt, elődöntőhöz méltó. Ha továbbra is ennyi hibával játszunk a végjátékban, akkor nem érdemeljük meg, hogy ott legyünk a fináléban.

Jókay Zoltán: – Kettő…

Az 5. helyért, 1. mérkőzés:

MAFC-BME–Debreceni EAC 3:0 (23, 20, 23)

Folyondár utca, 100 néző. V: Horváth M., Mezei.

MAFC-BME: Bakóczy 3, Posztós 4, Eke 4, Németh F. 6, Bohnicsek 5, Szabó B. 2. Csere: Bene, Tari (liberó), Bán B., Kun 7, Csépke 6, Csoma 9, Tar 3, Török P. 1. Vezetőedző: Novák László.

DEAC: Ádám 1, Remete 4, Tóth A. 2, Budai 6, Kiss I. 2, Hubicska 19. Csere: Mészáros Z. (liberó), Veres 2, Magyar T. 4, Szikszai. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 14:16, 21:19. II. játszma: 8:4, 16:14, 21:17. III. játszma: 8:4, 16:14, 21:17.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a MAFC javára.

Férfi NB I-elődöntő, 2. mérkőzés:

SZESE Győr–MÁV Előre 0:3 (–11, –23, –17)

Győr, 120 néző. V: Nagy L., Pőcze.

SZESE: Horváth B. 9, Bíró B. 4, Szántósi 7, Falvay, Flachner K. 4, Földes. Csere: Lengyel, Bicskó (liberók), Mészáros B., Apáti 1, Leiner 2. Vezetőedző: Fehér Tibor.

MÁV: Stefanovics 4, Guzmics 1, Kaposi 10, Kholman 9, Salazar 16, Németh Zs. 15. Csere: Takács M. (liberó). Vezetőedző: Németh Ödön.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a MÁV Előre javára.

Pécsi TE-PEAC–Sümeg 2:3 (20, 21, –19, –17, –12)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Sümeg javára.

(Részletek hamarosan)

Április 10., szerda
18:00 Swietelsky-Békéscsaba–Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés)
18:30 MÁV Előre–SZESE Győr (férfi NB I-elődöntő, 3. mérkőzés)
19:00 Sümeg–Pécsi TE-PEAC (férfi NB I-elődöntő, 3. mérkőzés)
20:00 LV Sport Pénzügyőr–HÉP-Kecskemét (férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés)
Április 11., csütörtök
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár–Hungast-Haladás (női Extraliga-kvalifikáció)
19:00 Debreceni EAC–MAFC-BME (férfi Extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Szolnok–Dunaferr (férfi NB I, a 11. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Vegyész RC Kazincbarcika–Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport
Április 12., péntek
18:00 MTK Budapest–Jászberény (női Extraliga-osztályozó)
18:00 Szent Benedek-Balatonfüred–Budaörsi DSE  (női Extraliga-osztályozó)
18:30 SZESE Győr–MÁV Előre (férfi NB I-elődöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
19:30 Gödöllő–Palota RSC (női NB I)
Április 13., szombat
15:00 Pécsi TE-PEAC–Sümeg (férfi NB I-elődöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
18:00 TFSE–Diósgyőri VTK-FUX (női NB I)
19:00 MAFC-BME–Debreceni EAC (férfi NB I, az 5. helyért, 3. mérkőzés – ha szükséges)
20:00 HÉP-Kecskemét–LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
Április 14., vasárnap
16:00 Sümeg–Pécsi TE-PEAC (férfi NB I-elődöntő, 5. mérkőzés – ha szükséges)
16:00 1. MCM-Diamant Kaposvár–MTK (női Extraliga-osztályozó)
16:30 Dunaferr–Szolnok (férfi NB I, 11. helyért, 3. mérkőzés – ha szükséges)
17:00 Jászberény–Budaörsi DSE (női Extraliga-osztályozó)
18:30 Fino Kaposvár–Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés)

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE!

A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.