Egy szettig volt partiban a Haladás Békéscsabán

Egy mérkőzést játszottak le szombaton a női Extraligában. A bajnoki címvédő Békéscsabát ugyan az első játszmában alaposan megszorongatta a vendég Haladás, de ezt követően végül sima háromjátszmás vereséget szenvedett.

Női Extraliga:

Swietelsky-Békéscsaba – Hungast-Haladás 3:0 (23, 16, 16)

Békéscsaba, 500 néző. V: Halász T., Vári.

BÉKÉSCSABA: Ivanovics 10, Bodovics 4, Szedmák 4, Mlinar 14, Bodnár 2, Tálas 2. Csere: Szpin 1, Molcsányi (liberók), Fábián, Perovics 10, Medics 2, Glemboczki 3, Sebestyén 4. Vezetőedző: Bogdan Paul.

SZOMBATHELY: Cicic 2, Miranda 3, Huff 8, Kalman 2, Takács B. 3, Kinser 8. Csere: Walner, Lojen (liberók), Bokor, Reljics, Kolada, Dobó. Vezetőedző: Mucsi Péter

Az eredmény alakulása. I. szett: 1:3, 4:9, 12:12, 12:14, 17:16, 20:21, 24:21. II. szett: 6:2, 9:7, 15:8, 17:14, 20:14. III. szett: 1:3, 9:5, 10:9, 18:12, 22:15.

Bogdan Paul: – Jó erőpróba volt a CEV-kupa visszavágó előtt a szombathelyiek elleni bajnoki. Kemény edzéseken van túl a csapat, ezért kicsit fáradtan mozogtak, és hullámzó volt a teljesítmény is. Nyitásban és nyitásfogadásban javulnunk kell, mert ez kevés lesz az olasz gárda ellen. Viszont mindenkinek játéklehetőséget adtam, és a fiatalok jó játékkal lehozták a mérkőzést.

Mucsi Péter: – Jól kezdtünk, és taktikailag is jól állta a sarat a csapat. A második szettől viszont sok ki nem kényszerített hiba miatt visszaestünk. Ezt semmilyen csapat ellen nem szabadna megengednünk magunknak, pláne egy Békéscsaba ellen. Egyelőre egy-két szettig tudunk megfelelően koncentrálni a mérkőzéseken.