Döntőben a Vegyész, lépéselőnyben a Fino

Archív, Egyéb 2022 előttről

Két férfi és egy női mérkőzést rendeztek kedden az élvonalban. A Vegyész harmadszor is legyőzte a Pénzügyőrt, míg a Kaposvár Kecskeméten tudott győzni, így a csütörtöki negyedik mérkőzésen, hazai pályán harcolhatja ki a fináléba kerülést. A nőknél a Vasas egyenlített a Kaposvár ellen, így ott pénteken, ugyancsak Kaposváron kerül sor a mindent eldöntő találkozóra.

Férfi NB I, elődöntő, 3. mérkőzés:

VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA – PÉNZÜGYŐR 3:0 (23, 15, 13)

Kazincbarcika, 600 néző. V: Bodrogi, Csizmarik.

VRCK: Páez Diaz 7, Blázsovics 2, Banai 9, Szabó D. 16, Mészáros D. 6, Juhász P. 5. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Milev 2, Gebhardt N., Toronyai, Budai, Árva. Vezetőedző: Daniel Oravec.

PÉNZÜGYŐR: Kiss D., Rása 7, Kecskeméti 1, Szalai 5, Kovács S. 2, Rozgonyi 7. Csere: Manoogian (liberó), Jánossy 3, Gallo, Takács G. 3, Bokor. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:11, 21:20. II. játszma: 8:2, 16:7, 21:11. III. játszma: 8:2, 16:10, 21:11.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a VRCK javára.

Daniel Oravec: – Örülök, hogy bejutottunk a döntőbe, és annak is, hogy nem sima mérkőzéseken. Habár az utolsó látszólag az volt, koncentrálnunk kellett, és a játékunk szerencsére jobb volt, mint korábban. Sajnos most hosszú hetekig megint nem lesz tétmérkőzésünk.

Weczera Csaba: – Kicsit mi izgultunk, miközben épp ellenkezőleg, nekünk kellett volna felszabadultabban játszani. Az első szettben szépen visszajöttünk, ez azonban sok energiát emésztett fel, és mivel kikaptunk, ez a folytatásban is nyomott hagyott bennünk. Jobb csapat a Kazincbarcika, megérdemelten ment tovább, de ha a bronzmeccseken sikerül olyan jól játszanunk, mint az első két összecsapáson, lehet esélyünk az éremszerzésre.

HÉP-KECSKEMÉT – FINO KAPOSVÁR 0:3 (–16, –14, –19)

Kecskemét, 300 néző. V: Bátkai-Katona, Vári.

KECSKEMÉT: Török R., Kunert 6, Petrovics 4, Kovács Z. 2, Krupánszki 13, Gacs 6. Csere: Deák (liberó), Pesti 2, Szabó M. 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

KAPOSVÁR: Bögöly 8, Vajda 5, Keen 3, Nikolov 9, Nagy J. 7, Nagy P. 14. Csere: Pápai (liberó). Vezetőedző: Demeter György.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharcának állása: 2–1 a Kaposvár javára.

Szasa Nedeljkovics: – Ilyen játékkal, ilyen hozzáállással nem lehet legyőzni a Kaposvárt. Vissza kell nyerni az önbizalmunkat, és Kaposváron visszavenni a pályaelőnyünket.

Demeter György: – Nyugodtabban nyitottunk a Kecskemétnél. A második szettben az ellenfél kissé ellépett tőlünk, de fordítottunk, és ez láthatóan megtörte a hazaiakat. Közel áll a két csapat egymáshoz, de ha mentálisan erősek maradunk, akkor van esélyünk a döntőbe jutásra.

Női extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés:

VASAS ÓBUDA – 1. MCM DIAMANT KAPOSVÁR 3:1 (–15, 18, 21, 23)

Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Jámbor, dr. Árpás.

VASAS: Török 11, Bodovics 2, Simic 32, Kostelanská 5, Haneline 11, Durst A. 4. Csere: Juhár, Kiss G. (liberók), Cappelli 1, Papp O. 1, Németh A. 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán

KAPOSVÁR: Kanizsai 9, Leidgeb 17, Fábián 2, Iricsanyin 14, Sitkey 6, Horváth A. 12. Csere: Csitári (liberó), Harmath, Szivós. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 11:16, 12:21. II. játszma: 8:5, 16:9, 21:14. III. játszma: 8:6, 16:15, 21:19. IV. játszma: 5:8, 15:16, 21:20.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Április 12., csütörtök
18:00 Fino Kaposvár – HÉP-Kecskemét (férfi NB I, elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: M4 Sport
Április 13., péntek
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (női extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Magyarország – Szlovénia (női U17-es Európa-bajnokság); Szófia