Döntő szettben maradt alul a Lakatos/Lutter páros Bakuban

Archív, Strandröplabda 2022 előttről

Nem sikerült kiharcolnia a főtáblára kerülést a négyszeres magyar bajnok Lakatos Enikő, Lutter Eszter strandröplabda párosnak a bakui szatellit-tornán.

A lányok egy holland páros ellen léptek pályára a selejtezőben, és jól is kezdték a meccset: a második térfélcserénél 8:6-ra, a szett közepén pedig 13:11-re vezettek. Ekkor azonban jött egy hullámvölgy, amit kíméletlenül kihasznált a de Vries/Wouters páros, s végül 21:16-ra megnyerte az első játszmát.

A másodikban is a mieink kezdtek jobban, sőt, egyenesen villámrajtot vettek. A technikai szünetben 13:8 volt az állás, s bár a végén sikerült egyenlítenie a hollandoknak (némi játékvezetői segítséggel), végül 22:20-ra megnyerték a mieink a szettet, így jöhetett a döntő játszma.

Itt is vezettek a lányok 4:2-re, de ekkor sorozatban öt pontot szereztek a hollandok és innen már nem tudtak visszajönni a mieink, és végül 15:9-re alulmaradtak. A páros így is újabb 40 világranglista pontot szerzett.