Challenge Kupa: megingás után magabiztos Fino-siker

Remekül sikerült a Fino Kaposvár első mérkőzése a Challenge Kupában, miután 3:1-re legyőzték az osztrák Riedet, s bizakodva várhatják a november végi ausztriai visszavágót Ruben Wolochin tanítványai.

FÉRFI CHALLENGE KUPA-SELEJTEZŐ, MÁSODIK FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
FINO KAPOSVÁR – UVC WEBERZEILE RIED (osztrák) 3:1 (21, –23, 20, 11)
Kaposvár Aréna, 500 néző. V: Takaichvili (grúz), Shirinyan (albán)
FINO: Keen 4, Bozóki 15, Makarov 9, Kalmár 16, Horváth K. 16, Nagy J. 13. Csere: Kiss M. (liberó), Martinez, Kruzskov 1, Bögöly 2. Edző: Ruben Wolochin
RIED: Stooss 8, Wasilewski 8, Rutecki 21, Haralampidisz 7, Breit 6, Kriener 1. Csere: Szydlowski (liberó), Fritz, Hackl 1, Jajtic. Edző: Dominik Kefer
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 0:5, 6:7, 11:11, 13:12, 17:15, 19:19, 24:21. 2. játszma: 4:1, 4:3, 9:3, 10:6, 12:6, 12:11, 13:19, 17:21, 19:24. 3. játszma: 6:2, 11:5, 15:8, 17:14, 20:16, 21:19, 24:19. 4. játszma: 9:2, 14:5, 17:6, 21:9, 24:11
A visszavágót november 27-én játsszák Riedben.

24 órával a kaposvári női csapat Challenge Kupa mérkőzése után a város férficsapata is pályára lépett a Kaposvár Arénában. Ráadásul a fiúk komolyabb esélyekkel fogadták az osztrák Riedet, mint a lányok török ellenfelüket. Nem mintha az osztrák röplabdát nem jegyeznék magasabban, mint a magyart, és nem mintha a Riednek nem lett volna német, görög és három lengyel légiósa, ettől függetlenül a két bajnokság hasonló erőt képvisel, a Fino pedig tele van tűzdelve a magyar válogatott erősségeivel, az pedig sokat elárul, hogy a vendégek mindössze tíz játékossal érkeztek.

A meccs azonban nem egészen így indult, a hazaiak csak az ötödik labdamenet után vették észre, hogy elkezdődött a meccs, akkor viszont alaposan odatették magukat, a szett végén pedig már szinte csak ők voltak a pályán. A lendület kitartott a második szett közepéig is, 12:6-os kaposvári vezetésnél azonban hihetetlen hullámvölgy következett: teljesen szétesett a nyitásfogadás, és amikor sikerült is megszelídíteni a labdát, akkor meg a támadók lőtték körbe a pályát. 13:1-es osztrák sorozat után sikerült újra lábra kapni, de már későn. Ugyan három szettlabdát is hárítottak, de amikor már csak egyet kellett volna, az nem jött össze.

A következő két szett azonban már nem tartogatott ekkora fordulatokat: a Fino elhúzott a harmadik játszma elején, s ugyan a vendégek valamelyest tudtak zárkózni, fordítaniuk nem sikerült, a negyedik pedig már igaz örömjátékot hozott, így a kaposváriak bizakodva várhatják a visszavágót.

Ruben Wolochin: – Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk, azért pedig különösen, hogy három pontot szereztünk, és ez önbizalmat ad a visszavágóra. Azt kaptuk, amire számítottunk, így nyugodtan tudtunk játszani. A mostani siker nagyon fontos első lépés volt ebben a sorozatban…